Gmail Hesap Kurtarma|Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Gmail Hesap Kurtarma – Google Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Çoğu kullanıcının zaman karşılaştığı ve ne yapacağını bilmediği Google hesabı kurtarma veya gmail hesabı kurtarma yöntemleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Gmail hesap kurtarma yöntemlerinden ayrı ayrı  bahsettiğimiz bu yazımızla sizlere yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.

Google hesabının şifresini unutanlara, e-posta hesap adresini unutanlara veyahut hesabını silen kullanıcılara yol göstermeye çalışacağız

Gmail Hesap Kurtarma

Şifresini unutanlar için

Eğer gmail şifrenizi unuttuysanız ve gmail hesabınızı kurtarmanız gerekiyorsa bu linke tıklayarak hesap kurtarma sayfasına gidiyorsunuz.

Önce, “e posta veya telefon” yazılı olan gmail adresinizi gireceğiniz kutucuğa girmenizin ardından şifre bölümüne yönlendiriliyorsunuz, “son şifreyi girin” kutucuğunun altında “şifrenizi mi unuttunuz?” yazısına tıklayınız, sonrada karşınıza “son hatırladığınız şifreyi giriniz” uyarısı çıkıyor onun altında da “başka bir yöntem dene” uyarısı çıkıyor o bölüme tıklayarak hesabınızla bağlantılı olan (Telefonunuz, telefon numaranız, kurtarma e-postanız) giriyorsunuz, oraya mesaj gönderiliyor.

İşlem bu kadar gelen mailde şifre sıfırlama linkine tıklayarak yeni bir şifre oluşturuyorsunuz. Son şifrenizi girerken mümkün mertebe yeni bir şifre girmeye çalışın,

Hesabınızla bağlantılı olan bir kurtarma e-postanız, telefon numaranız yoksa maalesef hesabınızı kurtarmanız neredeyse imkansız hale gelebilir. O yüzden açtığınız hesaplara telefon doğrulaması veyahut kurtarma e postası eklemenizde her zaman fayda vardır.

Hesabını silenler için

Kullanmadığınız gerekçesiyle Google/gmail hesabınızı sildiniz, aradan belli bir zaman geçince hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz ama aradan uzun bir süre geçerse eğer o hesabı kurtarmanız çok zor olabilir.

Şimdi hesabınızı kurtarmak için Buraya tıklayarak e-posta adresinizi girerek size sorulan soruları doğru bir şekilde cevaplayın, işlem tamamdır.

Hesabınızı kurtardıktan sonra güvenliğini sağlamak için güçlü bir şifre kullanmayı da unutmayın.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz Spotify Abonelik İptali Nasıl Yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

APU Sistem Nedir

APU Sistem Nedir? APU İşlemci Avantajları

Teknoloji çağının bizlere sunmuş olduğu gelişmelerden bir tanesi olan Apu nedir ve Apu sistemi nedir …

Dahili Ekran Kartı Nedir

Dahili Ekran Kartı Nedir?

Dahili Ekran Kartı nedir? İşlemcilerin son zamanlarda o güçlü ilerleyişiyle birlikte oyunların ve grafik programlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir