GL HF Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

GL HF Ne Demek? Ne Anlama Geliyor?

Gl Hf ne demek? Ne Anlama Geliyor? İngilizce bir kısaltma olarak kullanılmakta olan Gl Hf nin açımlını yapacak olursak “Good Luck Have Fun” anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Oyuncular ise genelde oyun başında yazmaya başlarlar.

Gl Hf Ne Demek?

Türkçe dilinde iyi şanslar, iyi eğlenceler olarak çevrilebilir. Bu sözcükler online oyunlar oynamakta olan oyuncuların birbirlerine karşı centilmence yaklaşımlarının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Genellikle “u2” şeklinde yazılarak cevap verilir. “u2” sana da anlamına gelmekte olup,  You too sözcüğünün kısaltılmış hali olarak görülür.

Genel olarak rakipleri tarafından bu şekilde şans dilenmesi hoş bir durum olarak görülür ve oyuncuyu oyun oynarken daha çok zevk alması için yardımcı olduğu etkenlerden bir tanesidir.

GG Ne Demek?

Gl Hf kullanımları özellikle Conter Strike oyununda popüler bir şekilde oyuncuların kelime haznesine girmiş olan bir kelime olup, kullanılması centilmence ve sevimli olarak görülür. Sonuç olarak karşı takım yani rakip oyuncularına iyi dileklerde bulunmak için kullanılan bir kısaltmadır.

GlHf Yerine Yazılabilecekler

Hf Hf:

Karşı tarafa iyi şanslar dilemek istemeyen oyuncuların kullanmış olduğu bir temenni biçimi olduğunu söyleyebiliriz,  Have Fun Have Fun ikilemesi için kullanılmakta olan bir kısaltma olup ve iyi oyunlar manasına gelmektedir.

Bu ikilemeyi kullanan oyuncular şansa inanan kişilerdir, çünkü onlar şans dilemek yerine bir ikilemeye yönelmiş durumdalar. Şahsen bende birçok oyuncu gibi hf hf yazan oyuncular arasında bulunuyorum.

Wp Ne demek

Kolay Gelsin:

Zaten Türkçe bir kelime olan bu yapı Türk kültürü ile birleşmiş bir temenni sözcüğüdür. Genelde karşı tarafın işinin zor olduğu düşünüldüğünde ona söylenen bir cümledir. Yani rakiplerinize aynı zamanda bir şeyler ima etmiş olursunuz.  Karşınızda bulunan kişiye işiniz gerçekten zor kolay gelsin şeklinde bir mana çıkartılabilir.

Hadi Hayırlısı:

Kelime yapısı itibariyle genellikle temenni dileklerine cevap niteliğinde söylenen bir sözdür. Türk kültüründe yer edinmiş olan kadere olan inanç doğrultusunda yola çıkarak kullanılan bu yapı özellikle “Siz dilediğinizi söyleyin her şey olacağına varır.” şekilde bir mana taşımaktadır.

Sizler her zaman rakibinize veyahut karşı takıma iyi bir şeyler yazmaktan çekinmeyin, sonuçta onlar rakibiniz olsalar dahi eğlenmek için girmiş olduğunuz bir oyunun içinde karşı karşıya gelmiş olmanız, karşınızdakini kötü insanlar yapmaz.

İşte bu yazımızda sizlere Gl Hf ne demek? Sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Umarız yazımız hoşunuza gitmiştir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bize aktarmayı unutmayın.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir