GG Ne Demek? Neden Kullanılır? Nereden Çıktı?

GG Ne Demek? Neden Kullanılır? Nereden Çıktı?

Gg ne demek? Gg İngilizce bir sözcük olan Good Game’in kısaltması olup, online oyunlarda karşımıza çıkmakta olan bu terim pek çok oyuncu tarafından kullanılmaktadır.

Gg Ne Demek?

Gg sözcüğü bir temenni içermekte olup, İngilizce kökenli bir kısaltma olarak hayatımıza girmiş durumdadır, Gg terimi Good Game demek olup, Türkçesi ise iyi oyun anlamına gelmektedir

Manasına baktığımız zaman oynanan oyundan zevk alındığını simgelemekle birlikte oyunun iyi geçtiğini belirtmek için kullanılır bu durumda insanlar tarafından genelde hoş karşılanır.

Kötü geçmekte olan oyunlar içinde Bg terimi yani ”Bad Game” kullanılır. İngilizce kökenli olan bg terimi Kötü Oyun manasına gelmektedir.

GL HF ne demek?

GG Neden Kullanılır?

Oynadığınız oyunun sizin için çok iyi geçtiğini rakibinize saygılı bir şekilde iletmenize yarayan bir terimdir. Rakibi olan Flamelemeden kullanılmakta olan bu kısaltma bir çok oyun içerisinde kullanılır. Aslında bu kelime rakibinizin de iyi olduğunu ve onunla oyun oynarken zevk aldığını söylemenin bir başka yöntemidir.

Karşı tarafa gösterilen iyi niyetin göstergesi olarak genellikle karşı takımca da yazılır(Tabi ki oynanan oyun, onlar için de iyi geçtiyse.)

WP Ne Demek?

Oynanan oyunda takım içerisinde sorunlar olmadığını belirtmek için kullanılır. Takım içerisinde uyumsuzluk ve tartışma yaşandıysa zaten oyundaki takım için felaket ile son bulur.

Wp sözcüğünün tam tersi anlamına gelen Bg ise uyumsuzluk olduğunda yani oyundan zevk alınmadığında kullanılan bir terimdir.  Genel itibariyle oynanılan bir oyundan zevk alamayan kişiler bg  sözcüklerini yazmak yerine doğrudan oyundan çıkmayı tercih ederler.

GG Nereden Çıktı?

Gg teriminin tam olarak nereden çıktığı kesin olmamakla birlikte online oynanan oyunlar ile birlikte popülerlik kazanmıştır. Özellikle rekabet niteliği taşıyan oyunların popüler olması sebebiyle kullanımı dahada artmıştır.

Online arenada yaygınlaşması büyük ihtimalle Counter Strike ile başlamış olan bu kısaltmanın kullanım kolaylığı ve herhangi bir art niyet barındırmaması dolayıyla kullanımı hızlı bir şekilde yayılmıştır. Oyun severler de kendi düzeyli konuşma portföyüne yeni bir kısaltma eklemiş oldular.

Aynı şekilde bg terimi de gg  terimine karşılık olarak oyuncularca sıklıkla kullanılarak popülerlik kazanmıştır.

Bu yazımızda da sizlere Gg sözcüğünün ne demek olduğundan bahsetmiş olduk. Umarım yazımızı  beğenmişsinizdir.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir