Flame Nedir? Flamer Kime Denir?

Flame Nedir

Flame nedir, flamer kimdir aslında bunu basit bir şekilde açıklamak gerekirse flame yapan kişiye flamer denmektedir.

Flame Nedir?

Flame kelimesinin kökenine baktığımız zaman kökeninin İngilizce olduğunu söyleyebiliriz, bu kelime Türkçe’ye  “alev” olarak çevrilir. Aslında  Türklerin kelime dağarcığı içerisinden bulunan “alev atıyorsun kardeşim” cümlesinde olduğu gibi bir övgü sözcüğü olduğu söylenemez.

Aslında Flame bir eylem olarak kabul edilir bu eylem ise bir oyunun diğer oyuncuların moralini bozması sonucu gerçekleşir. Bu tür hakaret ve morel bozucu boyutlarına ulaşan istenmeyen bir iletişim biçiminin kullanılması halinde, oyun yapımcıları ile o eylemi kullanan oyuncular kınanır veyahut  cezaya tabi tutulur.

Flame’ye Nasıl Maruz Kalmam?

Flame eylemi aslında hiçbir oyuncun maruz kalmak istemediği bir şeydir. Önemli olan nokta bu eyleme nasıl bir tepki verdiğiniz değildir. Karşı tarafın nasıl bir tepki beklediğidir.

Flame yapan bir oyuncu ile iletişim kurmanız bir çözüm olmayacaktır. Önemli olan nokta Flame yapan oyuncunun yazdıklarını görmenizi veya işitmenizi engelleyecek bir yöntem var ise o yöntemi uygulamanız en uygun çözüm olacaktır.

Genellikle oyun içerisindeyken doğru bir şeyler yapmanız onun pek umurunda olacağınız zannetmiyoruz onun için önemli olan işine gelmeyen bir şey yapmanız olacaktır işte o zaman sizi kendi hedefi haline getirmesine sebep olabilir.

O yüzden sizlere tavsiyemiz kendisi ile alakalı olarak bir durumda ona yardım etmek dışında herhangi bir eylemde bulunmayın ve flame yapan kişi etrafta iken riskli hareketler yapmayın.

Flamer Damgası Yemeden Eleştirilebilir mi?

Flamer olmadan bir konuda eleştiri yapmamak mümkün  ama onuda saygı çerçevesinde ve takım arkadaşlarınızı  kırmadığımız dan emin olarak yapmanız gerekir. Tabi ki bunu yapmadan önce eleştireceğiniz kişinin bir flamer olmadığından emin olmalısınız. Aksi taktirde yapacağınız doğru bir eleştiri size  flame olarak geri dönecek ve ilk eleştiriye siz başladığınız için de kendisinde  cevap verme hakkını görecek ve beklide artı hiç susmayacaktır. O  tür zamanlarda en iyi çözüm noktası takım arkadaşınız ile iletişim kanallarınızı  kapatmak olacağını söyleyebiliriz.

Unutmamanız gereken asıl bir nokta bir flamer kolay kolay ıslah olmayacağıdır çünkü yapmış olduğu hareketler sebebiyle büyük ihtimalle oyun tarafından da defalarca cezalandırılmıştır zaten bu nedenle bu onu daha sinirli yaptığı gibi dahada umursamaz yapar. Bu durumda bir flamerin oyundan kalıcı olacak şekilde uzaklaştırılmasına en yakın olduğu andır.

Bu haberimizde sizlere Flame Nedir? Flamer Kime Denir? Konusu ile ilgili öğrendiklerimizi aktardık. İyi oyunlar dileriz.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir