Evde Yapılabilecek Pratik Saç Bakım Maskeleri

Evde Yapılabilecek Pratik Saç Bakım Maskeleri

Çoğu kişi yıpranmış olan saçları için kimyasal içeren kremler kullanmak yerine kendi evinde doğal malzemeler kullanarak pratik bir şekilde hazırlayabileceği saç bakım maskeleri’ni tercih etmektedir.

İşte sizlere Kendi evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz pratik saç bakım maskeleri.

Kepekli saçlar için maske

Öncelikle çekilmiş olan çemen tohumunu bir kaba koyarak üzerine koyacağımız 2 su bardağı soğuk suyun içerisinde yaklaşık 1 gece boyunca oda sıcaklığında bekletin.

Bu karışımı güzel karıştırın daha sonrasında ise yıkanmış temiz saçlarınıza fırça yardımıyla güzel bir şekilde sürün ve yaklaşık 15 ila 20 dakika boyunca beklettikten hemen sonra bol su ile iyice durulayabilirsiniz.

Dökülen zayıf saçlar için maske

1 yemek kaşığı kadar zeytin yağını, 1 yemek kaşığı kadar doğal olan yani orijinal balı, 1 tatlı kaşığı kadar taze çekilmiş tarçını, 2 adet yumurtayı, 1 tatlı kaşığı kadar badem yağını bir kabın içerinde ekleyerek iyice harmanlanana kadar karıştırın. Bu karışımı biraz dinlendirdikten sonra fırça yardımıyla saç diplerinizden başlayarak bütün saçınıza uygulayın ve ardından saçınıza yaklaşık 5 dakika boyunca masaj yaptıktan hemen sonra önce durulayıp sonrada şampuanla yıkayabilirsiniz.

Bu karışımı haftada 2 defa uygularsanız saçlarınızdaki değişimi sizlerde fark edersiniz.

Kuru Saçlar İçin Maske

1 yemek kaşığı kadar orijinal balı ve bir küçük kahve fincanı dolusu sütü bir kabın içerisinde iyice karıştırın ve fırça yardımıyla tüm saçlarınıza uygulayın yaklaşık olarak bir 20 dakika beklettikten sonra önce bir durulayın ardından şampuan ile yıkayabilirsiniz.

Parlak saçlar için maske

1 su bardağı kadar taze sıkılmış olan portakal suyu ve 1 yemek kaşığı kadar orijinal balı, bir kabın içerisine ekleyerek iyice harmanlanana kadar karıştırın, hazırlamış olduğunuz bu karışımı kullanmış olduğunuz şampuan ile karıştırarak saçlarınızı yıkarken uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı maskesi

5 yemek kaşığı kadar orijinal zeytin yağını, 2 adet tercihen köy yumurtasını bir kabın içerisine ekleyerek iyice harmanlanana kadar karıştırıp fırça yardımıyla güzelce bütün saçınıza uygulayın. Daha sonrada hava almayacak bir şekilde boneyle saçlarınızı iyice kapatın yaklaşık 15 veya 20 dakika gibi bir süre beklettikten sonra saçlarınızı bol su ile durulayın.

Yıpranmış saçlar için maske

1 adet muzu bir kabın içerisinde iyice ezin ve üzerine 1 çay kaşığı kadar badem yağını  ekleyerek birbirine iyice karışana kadar karıştırın ardından ellerinizle saçlarınıza masaj yaparcasına bu karışımı uygulayıp  yaklaşık 10 dakika süre zarfında bekletin.

Zeytinyağı Bal Saç Maskesi

3 yemek kaşığı kadar doğal zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı kadar doğal balı iyice harmanlanana kadar iyice karıştırın. Ardından saçlarınızı bone yardımıyla iyice kapatın. Yaklaşık 15 veya 20 dakika beklettikten sonra  bol su yardımıyla iyice yıkayarak  durulayın.

Evde Yapılabilecek Pratik Saç Bakım Maskeleri yazımızı beğendiğinizi umarız diğer güzellik ve bakım önerilerimize göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Varisten-Kaçınmanıza-Yardımcı-Olacak-7-Tavsiye

Varisten Kaçınmamıza Yardımcı Olacak 7 Tavsiye

Varisten Kaçınmanıza Yardımcı Olacak 7 Tavsiye Fiziksel olarak yapılan egzersizler daima sizi formda tuttuğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir