En İyi VALORANT Crosshair Ayarları

En İyi VALORANT Crosshair Ayarları

Sevilerek oynanılan VALORANT oyununu oynayan profesyonel oyuncuların ayarlarını toplayarak toparlayarak oyunun en iyi crosshair ayarlarını bu yazımızda sizlere sunuyoruz.

VALORANT oyunu, diğer FPS oyunları gibi oynayanlara nişangâhı kişiselleştirmek için birden fazla seçenek sunmaktadır, her ne kadar en iyi nişangâh olarak kendiniz rahat hissettiğiniz ayarlar olsa da, yapılan bazı ayarlar sonucu oyunda daha avantajlı hale gelebilirsiniz.

İşte yazımızda profesyonel oyuncuların oyunlarında kullandıkları ayarlardan bahsederek sizlere o iyi seçenekleri anlatacağız. Sizlerde bu ayarlarla bu oyunu güzelce oynayıp VALORANT’ın zevkini çıkarabilirsiniz.

VALORANT Crosshair

Oyunun içerisindeki nişangâhınıza ayar verirken aralığı mümkün olduğunca küçük tutmaya çalışın, sayı değerlerinizi de çift olmasına dikkat edin, nokta nişangâhı kullanmıyorsanız eğer o zaman ateşleme hatasını kapatın ki oyun içerisinde sizlere maksimum avantaj sağlayacak olan nişangâha sahip olabilesiniz. Ama unutulmaması gereken en önemli nokta,  en iyi crosshair ayarının oyuncunun rahat ettiği ayardır diyebiliriz.

Öncelikle bu ayarların ne işe yaradığından bahsetmek istiyoruz, sonrasında Türkiye’de en sevilen profesyonel oyuncuların kullanmış olduğu oyunun ayarları sizlere sunalım.

VALORANT Crosshair Seçenekleri

Öncelikle daha öncede belirttiğimiz gibi nişangâhımızın aralığını mümkün oldukça küçük kullanmak crosshairin her zaman küçüğünün makbul olduğunu belirtmek isteriz bunun nedeni ise mümkün olduğu kadar ekranın ortasına bakabilmeyi sağlamak içindir.

Nişangâh sayı değerler ise her zaman çift sayılar (2, 4, 6, 8) olması gerektiğini tekrardan hatırlatmamızın sebebi ise nişangâhınız ekranının tam olarak ortalaması olacaktır, çünkü bir veya iki piksellik bir hata yüzünden deneyiminiz az da olsa etkilenebileceğini unutmayın.

Merkez Nokta: Bu ayarı kullanırsanız eğer ekranın tam orta noktasında bir nokta beliriverir. Öteki ayarları kapatarak bu şekilde ayarlı oynarsanız, nişangâhınız sadece bir nokta olur.

Hareket Hatası: Oyunda hareket ederken isabet etmeme olayını hesaplayarak nişangâhınızı belli oranda büyütür, yaygın şekilde kullanılan bir ayar değildir.

Ateşleme Hatası: Ateş ettiğiniz anda isabetsizliği hesaplayıp beli oranda nişangâhınızı büyütür. Oyunda bu ayarın açık olması, ateş etmediğiniz vakitlerde de nişangâhınızın aralığını genişlettiği için genelde tavsiye ediliyor.

Ana Çizgi: Nişangâhın iç  taraftaki çizgisinin etrafını sarmaktadır.

İç Çizgiler: Bu oyunda en sık kullanılmakta olan nişangâh seçeneğidir. Nişangâhın içerisinde bulunan çizgileri oluşmasını sağlar. İsterseniz bu seçeneği kullanarak diğerlerini kapatabilirsiniz.

Dış Çizgiler: Öteki çizgiler içerisinde bağımsız bir şekilde iç çizgiden daha uzak bir şekilde o ekranda yer alır. Genel olarak tercih edilmez ama ayarları kurcalayıp beğenirseniz kullanabilirsiniz.

En İyi VALORANT Crosshair Ayarları

Şimdi sıra geldi profesyonel oyuncuların kullandığı VALORANT Crosshair ayarlarına göz atalım, ne dersiniz? Rip, wtcn, cNed, unlost gibi ünlü oyuncuların VALORANT crosshair ayarları yazımızda!

Berk “rip” Tepe VALORANT Crosshair

Özellikle CS:GO espor sahnelerinden tanınan bir isim  olan Berk Tepe’nin VALORANT crosshair ayarları şu şekilde.

Berk “rip” Tepe VALORANT

Mithrain VALORANT Crosshair

Twitch üzerinden yapmış olduğu yayınlarla ve o yeteneğiyle adeta Türk oyuncularının hafızasına ismini kazımış olan Mithrain ise VALORANT’ta nişangâh ayarları şu şekilde.

Mithrain VALORANT Crosshair

Unlost VALORANT Crosshair

FPS oyunlarındaki yeteneğiyle iyice bilinen Unlost’un VALORANT crosshair ile ilgili ayarlarını da aşağıda sizlere sunuyoruz.

Unlost VALORANT Crosshair

wtcn VALORANT Crosshair

Oyunlardaki eşsiz yeteneğinin yanında, eğlenceli yayınlarıyla da tanınan Türk oyuncular için unutulmaz biri olan wtcN’ın VALORANT crosshair ayarları şu şekildedir.

wtcn VALORANT Crosshair

cNed VALORANT Crosshair

Twitch Rivals’taki  eşsiz performansıyla adeta hafızalara ismini kazıyan profesyonel oyuncu cNed’in VALORANT crosshair ayarları da şu şekilde.

cNed VALORANT Crosshair

AlpTV VALORANT Crosshair ayarları 

alptv valorant crosshair ayarları

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir