Ülkemizde En Fazla Para Kazanan 10 Meslek

Şuan ülkemizde en fazla para kazandıran meslek guruplarının hangileri olduğu, meslek tercih etmek isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Sizlerde bu mesleklerin hangisi olduğunu öğrenmek ve ona göre hayatınıza yön vermek istiyorsanız tamda yerindesiniz. Günümüzde en çok para kazandıran meslekler.

1-Kadrolu Üniversite Profesörü

En çok kazanan meslekler arasında yer almakta olan Üniversitedeki Profesörlerin, ulaştıkları mevkiye ulaşmaları ne kadar zahmetli ve  zor olsada  en fazla kazanan meslekler arasında yer edinmiştir.  Ortalama yıllık kazançları 120.720 – 362.160-TL arasında değişmektedir.

2-Uzman Doktor.

Günümüzde iş bulma açısında en çok tercih edilen ve en güvenilen meslekler arasında bulunan Doktorluk mesleğinde kazançlar branşlara göre değişmektedir, Uzmanlık alanına göre değişkenlik gösteren branşlarda en fazla kazan Beyin Cerrahlarıdır. Doktorların yıllık kazançları 87.240 – 452.550 TL arasındadır.

3-Yazılım Mühendisleri

Ülkemizde en çok para kazandıran meslekler arasında bulunan ve yıllık kazancı ortalama 75.000- 350.000 TL’ye  arasında değişmekte olan Yazılım Mühendislerinin gün geçtikçe gelişen teknolojik cihazlarla  beraber daha çok ilgi göreceği ve bu mesleğin ilerleyen zamanlarda daha çok kıymet kazanacağı düşünülmektedir.

4-Dişçi

Günümüzde Önemli Meslek guruplarından biri olan dişçilik,  yüksek kazanca sahip olan meslek gurupları arasında yer edinmeyi başarmıştır.  Yetenek gerektiren ve esnek çalışma saatleri bulunan dişçilik mesleği gün geçtikçe popülerlik kazanmakta olup, yıllık kazancı 67.800 – 300.000 TL arasındadır.

5- Bilgisayar Sistemleri Analisti.

Son yıllarda hızla popülerliği artmakta olan bilgisayar sistemleri analisti özellikle kurumların ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu analistler en çok kazanan meslekler gurubu arasında yer edinmeyi başarmış olup, ortalama 65.520- 196.200-TL arası yıllık kazanç sağlamaktadırlar.

6-Mesleki Terapist

En çok kazanan meslekler arasında yer almakta olan Mesleki Terapistler, İş esnasında rahatsızlanan ve yaralanan personel için rehabilitasyon hizmetini veren Mesleki Terapistler iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğine olan önemin artmasıyla beraber bu mesleğe olan ilgi de artmaktadır. Bu meslek gurubunda çalışanların 60.000-180.000-TL kazanç sağlamaktadırlar bu oran çalışan işyerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

7-Sigorta Uzmanı

Yıllık ortalama 57.000-252,000 TL kazanca sahip olan Sigorta Uzmanlarının gün geçmekte sigorta sektörünün yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber iş bulma olanaklarının kolay Uzmanlara olan ilginin ise dahada artmasına sebep olmuştur.  Sigorta Uzmanı olmak isteyenlerin zorlu bir eğitim sürecinden geçeceğinin de bilinmesinde fayda vardır.

8-Konuşma Patologu

Halk arasında fazla yaygınlaşmamış bir meslek olan Konuşma Patologları İletişim problemi olan bireylerin anlaşılabilmesi ve onlarla rahat bir iletişim kurulabilmesi için hizmet veren bir meslek gurubu olup, her yaş gurubunda hastası bulunan bu meslek sahipleri yıllık 55.360-90.000-TL arasında bir kazanca sahiptirler.  

9-Odyolog

Son zamanlarda teknolojik gelişmeler dolayısıyla daha çok kazanca sahip olan, İşitme ve Denge problemi olan bireyleri tedavi eden meslek sahiplerinin yıllık kazançlarının 54.120 – 162.36-TL arasında değişmektedir.

10-Yönetim Danışmanı

Yönetim Danışmaları çalıştıkları şirketlerin performanslarını artırmak ve karlılık ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda örgütsel sorunları çözümleyerek şirketlere yön veren en önemli mevkilerden biri olup, çalıştıklara şirketin durumuna göre değişkenlik gösterse de bir Yönetim Danışmanı yaklaşık 53.760-89.040-TL arasında kazanç sağlamaktadırlar.  

Önerilen İçerik Anne Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalıdır.

Ayrıca kontrol et

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır?

Çoğu zaman duvara dayanmış olan bir merdiven görürseniz eğer altından geçmeyip, etrafından dolanısınız. Çünkü o …

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Çoğu zaman gökyüzünde uçan uçaklara merakla bakıldığı görülmüştür. Bu meraklı bakışlar arasında özelliklede çocukları bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir