Dünyanın En Zor Oyunu Hangisi? En Zor 10 Oyun

Dünyanın En Zor Oyunu Hangisi

Çoğu oyun severin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan dünyanın en zor oyunu, oynayan kişide rekabet ve heyecanı en üst seviyede yaşatmayı başarıyor.

Dünyanın en zor oyununu araması yapan kullanıcılara baktığımızda özellikle en fazla MEB dünyanın en zor oyunu oyna, dünyanın en zor zeka oyunu ve dünyanın en kötü oyunları aramasının yapıldığı görülmektedir.

Farklı zamanlarda bu oyun türleri değişiklik göstersede genelde kendisini iyi bir oyuncu olarak görenlerin merak ettiği dünyanın en zor oyunları, farklı zorluktaki kategorilerde oyuncuları rekabete sokuyor.

Dünyanın en zor 10 oyunu

Oyun severlerin büyük çoğunluğunun zaman zaman çeşitli hilelere başvurduğunu bilinen bir şeydir. Özellikle de zorlandığımız oyunlarda, konsolu açarak, “/godmode” gibi komutları kulanmış olduğumuz olmuştur.

Ama o komutları kullandıktan sonra da anlıyoruz ki bu hileler oyunun bütün tadını kaçırmaktan başka bir şeye yaramıyor.

Bu yazımızda şuana kadar gelmiş geçmiş en zorlayıcı 10 oyunu listeledik, bunlar arasında mutlaka oynadığınız ancak zorluğundan dolayı asla unutamayacağınız oyunların bulunduğunu düşünüyoruz.

1001 Spikes

1001 Spikes

2014 senesinde piyasaya çıkmış olan 1001 Spikes oyunu, ilk zamanlarda sıradan bir platform oyunu gibi görünse de bir süre oyunu oynadıktan sonra, kontrol edemediğiniz zorluk seviyesi, çok geçmeden sizleri delirtebilir. Bu oyun gelmiş geçmiş en zorlayıcı oyunlarda ilk sırayı rahatlıkla almayı başarıyor.

Super Meat Boy

Super Meat Boy

2010 senesinde PC, Mac OS X, Super Meat Boy, Xbox ve Linux platformları için piyasaya sürülmüştü. İlk zamanlarda oldukça eğlenceli ve hareketli bir oyun olan bu yapım, aslında bir süre sonra zorluk derecesiyle oyuncuları kendisinden uzaklaştırıyordu. Bu zorluk seviyesi öyle bir zorluk ki kesinlikle ölümcül seviyede

Dark Souls

Dünyanın en zor 10 oyunuZorluğuyla adeta oyunculara sinir krizi geçirten Dark Souls yapım, günümüzde en zor oyunların arasına girmiş durumda, 2011 yılında oyun severlerle buluşan ve Aksiyon – RPG özelliklerini harmanlamayı başaran Dark Souls oyunu, son yıllarda bulunan en zor oyunlarının başında gelmeyi başarıyor.

Castlevania II: Simon’s Quest

Dünyanın en zor 10 oyunu

Nintendo ve Windows platformları için 1987 senesinde, piyasaya çıkmış olan Castlevania II oyunu: Simon’s Quest. Konami tarafından yayınlanan zorlu oyunlardan bir tanesidir, Castlevania yeni sürümlerinde eski serinin zorluğu bulunmuyor.

Mega Man

Dünyanın en zor 10 oyunu

1987 senesinde Nintendo platformu için piyasaya sürülen Mega Man oyunu, serinin geliştirilmiş tüm oyunlarından kesinlikle çok daha zorlu olan bir platform oyunuydu. Oyunun önce çıkardığı seriden farklı olarak diğer serilerde ilk oyunda olduğu kadar zorlayıcı bir yol izlemeyen geliştirici Capcom, yeni seriler ile adeta hayranlarına rahat bir nefes aldırdı.

Ninja Gaiden

Dünyanın en zor 10 oyunu

2004 senesinde, yalnızca Xbox platformu için çıkarılan aksiyon dolu oyunun, geliştirilmiş haliyle kısa bir sürede büyük bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Bu oyunu diğer aksiyon dolu oyunlarından ayıran en büyük özelliği, oyunun ciddi zorluk seviyesiydi. Oyuncunun tek bir hatası tüm bölümü tekrardan oynamasına sebep olabiliyor.

Shovel Knight

Dünyanın en zor 10 oyunu

2014 senesinde, PC, Mac OS X, Nintendo 3DS, Wii U ve Linux platformları için piyasaya sürülmüş olan Shovel Knight, gerek zorluk derecesi, gerekse de eğlenceli bir yapısıyla adından daima söz ettirmeyi başaran oyun, kesinlikle son dönemlerin en zorlu oyunları arasında yer almaktadır.

Contra: Hard Corps

Dünyanın en zor 10 oyunu

1994 senesinde, Mega Drive için piyasaya çıkarılmış olan bu oyun, Contra III: The Alien Wars’un 5 yıl öncesini konu edinmiş bir oyun, Konami tarafından geliştirilmiş olan bu yapım, aslında Metal Slug’un atası olarak da sayılmaktadır. Ancak, zorluk seviyesine bakılınca Meta Slug’dan çok daha ölümcül bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

N+

Dünyanın en zor 10 oyunu

Nintendo DS ve PSP platformları için 2008 senesinde oyun severler ile buluşmuş olan bu yapım, tek kişilik ve multiplayer oynayabilme özellikleri sunmaktaydı. Adobe Flash diliyle oluşturulmuş olan bu oyun, Atari tarafından piyasaya sürülmüştü.

N+ oyunu, yön tuşlarının haricinde sadece üç tuş kullanılarak oynanabilmekteydi. Oyunda yapmanız gerekenler arasında, zamanında zıplayarak, tırmanmak ve düşmandan gelen saldırılardan vurulmadan kurtulmak üzerine kuruluydu.

Flappy Bird

Dünyanın en zor 10 oyunu

Mobil için geliştirilmiş olan bu oyunu bilmeyen yoktur herhalde, son derece gerici bir şekilde ilerleyen oyunda, aslında tek yapmanız gereken şey zamanında zıplama tuşuna basmak olacaktır.

ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, Mangala Oyunu Nedir? Nasıl Oynanır? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir