Dünya’da En Sevilen ve En Çok Oynanan Oyunlar

En Sevilen ve En Çok Oynanan Oyunlar

Boş zamanlarını oyun oynayarak değerlendirmek isteyen kişiler genellikle bilgisayar veya telefon üzerinden online oyunlar oynayarak zamanlarının çoğunu geçirirler.

Bazı oyunlar vardır ki aynı anda binlerce kişi bir anda online olarak oyunlar oynamaya devam ettikleri gibi her gecen gün bu türdeki oyunlara yeni oyunlar eklemeye devam ediyor.

İşte sizler için dünya genelinde en çok sevilen ve en çok oynanan oyunların listesini yaptık.

Dünya’da En Sevilen ve En Çok Oynanan Oyunlar

League of Legends

League of Legends

Beşer kişiden oluşan 2 rakip takımın yer aldığı League of Legends,   rakiplerin üslerini kalelerini yıktıkları bir dövüş esaslı strateji oyunu olup dünyada en çok oynanan oyunlara arasına ilk sıralarda yer almaktadır.

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds)

PUBG

Dünya genelinde  en çok sevilen ve en çok oynanan oyunlar arasında her zaman ilk sıralarda bulunan PUBG çok oyuncu ile oynanan oyundur.  Oyunda uçakta bulunan 100 oyuncu farklı  yerlere  atlayarak oyuna başlarlar, oyundayken silah ve  ekipmanların toplanabildiği, giderek daralan oyun alanında oyuncuların birbirlerini  öldürmeye başladığı  aksiyon ve gerilim  dolu  adeta bağımlılık yapan oyunlar arasında yer almaktadır.

Fortnite

Fortnite

İlk olarak 2017 yılında piyasaya çıkan bu oyunu ücretsiz olarak oynama imkanına sahipsiniz. Bu oyunu oynayanlar kimi zaman insanlarla kimi zaman da birden ortaya çıkan canavarlara karşı savaşarak görevlerini tamamlıyorlar. Her saniyesi heyecan dolu olduğu bu oyun dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Dünya genelinde aynı anda milyonlarca kişi tarafından online olarak oynanabilmektedir.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike

Savaş stratejisi oyunlarından biri olan Counter Strike  uzun yıllardır sevilerek oynana bir oyun türüdür, tek kişi oynanılacağı gibi  çok oyunculu olarak online oynanabilen güzel  bir oyundur. Oyunun içerisinde çeşitli silahlar ile adam öldürme stratejisi üzerine kurulu olan savaş oyunu da, en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Özellikle aksiyon türündeki oyunları seven oyuncularca beğenilerek oynanan bu  oyunu PC, Akıllı Telefon, PlayStation 3, Mac OS X platformlarda oynamak mümkün

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone

Hearthstone’de ücretsiz bir şekilde oynanabilen oyunlar arasında yer alan bu oyun bir kart oyunu olup, kart seçimi yapılırken farklı stratejiler seçilerek oynanan oyunu kazan kişi 1 puan’ın sahibi olur,  puanı  ”0” olan oyuncu yenilmiş sayılır. Oyunu arkadaşlarınız veya diğer oyunculara karşı oynayabileceğiniz gibi bilgisayara karşıda oynanabilen dünyada en çok oynanan oyunlar arasında bulunmaktadır.

Call of Duty Black Ops 4

Call of Duty Black Ops 4Call of Duty efsanesinin serilerinden bir tanesi olan bu oyun bir savaş stratejisi üzerine kurulu olan dünya’ da milyonlarca insanın online olarak oynayabildiği harika oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunda bir kurtarma operasyonu içerisinde bulunan oyuncular nükleer faaliyetlerde bulunan kişilere karşı operasyonlar yürüterek dünyayı korumaya çalıştığı güzel bir oyundur.

Dünyada En Çok Oynanan Diğer Oyunlar

 • Minecraft
 • Overwatch
 • World Of Tanks
 • Grand Theft Auto V
 • Garry’s Mod
 • Subnautica
 • Rust
 • FİFA serisi
 • Rocket League
 • Playerunknown’s Battlegrounds
 • World of Warcraft
 • Dota 2
 • Ring of Elysium
 • Arma 3

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir