En Güzel Doğal Görünümlü Makyaj Taktiği

Son zamanlarda popüler hale gelmiş olan doğal görünümlü makyaj günlük hayatta çok fazla çaba sarf etmeden doğal bir güzelliğe sahip olmak isteyenlerin tercihini oluşturmaktadır. Bunun için sizlere bahsedeceğimiz birkaç doğal makyaj tekniğini uygulayarak kısa bir sürede doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Cilt Bakımı

Doğal görünümlü makyaj’ın olmazsa olmaz önceliği, her gün düzenli olarak cildinize bakım yapmanızdır.  Bu bakımı sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa cildinizi doğru ürünler ile temizleyerek daima temiz ve nemli olmasına özen göstermelisiniz.

Doğal Makyaj Uygulaması

Cildinize düzenli bakım yaparak nemlendirdiniz şimdi ise makyaj bazını uyguluyorsunuz, sonrasında kendi cildinizin tipine uygun bb/cc kremini sünger veyahut fırça yardımı ile güzelce sürün, ince yapılı bb kremleri cildinize sürdüğünüzde daha doğal bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Dilerseniz gözaltınız için kapatıcı da kullanabilirsiniz, cildinizde herhangi bir problem yoksa sadece gözaltı kapatıcısı kullanın başkada herhangi bir şey (Ton eşitleyici ürün gibi) sürmeyin

Kendinize doğal makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ten makyajının kendi doğal ten rengine en yakın tonda olmasına özen göstermenizdir, gösterilmediği takdirde cildinizde oluşacak renk dengesizlikleri yapay görünüm oluşmasına neden olur.

Belirgin Elmacık Kemikleri

Belirgin olan elmacık kemikleri doğal bir makyajın olmazsa olmazlarından biridir. Allığı sürerken elmacık kemiklerinin yanı sıra çok hafif bir şekilde alın bölgesine ve burnunuzun ucuna sürün ki yüzünüz canlı bir hava kazansın.

Elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için Highlighter kullanabilir,  kullanırken de bilmeniz gereken üç ana bölge bulunmaktadır bu üç bölge;

–Elmacık kemikleri bölgesi,

 –Şakak bölgesi,

–Kaşlarınızın bitme noktasının altındaki bölge  ve dudakların tam kenarı

Higlighter’i cildinize uygularken hafif bir şekilde uygulamaya dikkat edin dikkat etmezseniz eğer cildinizin çok parlak ve yağlı bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Gözlere Ufak Dokunuş

Göz makyajı yaparken hafif olmasına önem göstermeniz gerekmektedir bu nedenle sadece maskara kullanmanız bile yeterli olacaktır bakışlarınızın belirgin hale getirecek olan maskara, günlük olarak yaptığınız doğal makyaj için yeterli olacaktır.  

Onun haricinde far kullanmak isterseniz eğer parıltılı lakin hafif tonlu olanları tercih etmelisiniz.

Kaşlarınızın daha güzel bir hale getirmek için kaş renginize uygun kaş farı veya kaş kalemi kullanabilirsiniz.

Dudaklarınızı Nemlendirin

Dudaklarınıza ruj sürmeden evvel mutlaka dudaklarınızı krem yardımıyla nemlendirin ve kıyafetlerinize ve cilt tonunuza uygun doğal bir ruj seçerek makyajınızı tamamlayın.

Daha önce sizler için derlemiş olduğumuz Tırnak Uzatmanın Püf Noktaları inceleyebileceğiniz gibi diğer önerilerimiz için Güzellik Bakım bölümünü inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir