CS:GO Rütbeleri – CS:GO Rankları Nelerdir?

CS:GO Rütbeleri

İlk çıktığı günden beri oyuncular tarafından beğenilerek oynanmakta olan stratejik FPS oyunu CS:GO oyun dünyasına adım atan her birey tarafından mutlaka oynanmaktadır. O yüzden bu oyuna yeni başlayanların CS:GO rütbeleri konusunda merak ettiği noktalara değinmek istiyoruz.

Oyun performansına olumlu yönde etki edecek olan konsol kodları arayışı içerisindeyseniz, sizlerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz türde harika bir içerik hazırladık, göz atmadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

CS:GO Rekabetçi Kodları

Sevilerek oynanmakta olan bu oyunun rütbe sistemini sizlere anlatmak istiyoruz, oyunda bir rütbe sahibi olabilmek için ilk yapmanız gereken rekabetçi maçlar oynayabilme seviyesine gelmeniz yani ikinci seviyeye ulaşmanız gerekecektir.

Oyunlarda genellikle Rütbe ve Seviye kelimelerin anlamları karıştırılmaktadır, CS:GO oyununda seviyenizi artırmak için gerekli olan tecrübe puanını kazanmak zorundasınız, ama rütbe sahibi olabilmek için rekabetçi olan maçlardan galip gelmeniz gerekmektedir.

Oyunda ilk önce ölüm maçı, silah yarışı, basit eğlence gibi dilediğiniz bir mod üzerinde oynayarak seviye kazanabilirsiniz, seviyeniz ikiye çıktıktan sonrada artık rekabetçi oyun oynamaya hak kazanmış oluyorsunuz. Oynayacağınız oyunlardan 10 adet rekabetçi maçı kazanmanızdan sonra da oyun içerisindeki performansınızla birlikte oynamış olduğunuz kişilerin hangi rütbede olduğuna, maçlardaki galibiyet oranınız gibi birçok faktöre bakılarak size rütbe veriliyor.

CS:GO Rütbeleri1

CS:GO Rankları Nasıl Kasılır?

Oyunda rütbe nasıl kazanıldığını öğrenmiş olduk, şimdi ise rütbelerimizi artırmak için yapmamız gerekenler arasında en önemli nokta özellikle rekabetin fazla olduğu maçları kazanmaya devam etmektir. Maçlarda iyi bir oyun sergilerseniz eğer, oyunda bulunan takım arkadaşlarınızın rütbesi, rakiplerinizin rütbesine göre daha düşük ise veyahut siz kendinizden daha yüksek rütbeli rakiplerle oynuyorsanız kazanacağınız maçın da değeri de artacaktır.

O sebeple sizden daha rütbeli kişilerle oyun oynamak sizin için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Skorunuzu yüksek tutmayı başarır, takımınıza galibiyet yolunda gerekli olan her türlü katkıyı sağlayabilirseniz eğer elde edeceğiniz galibiyet rütbeniz için daha etkili olacaktır.

Onun haricinde bomba kurarak veya çözerek, oyunun basit görevlerini (rakip öldürmek) yerine getirdiğiniz vakit takımınıza fayda sağlamış olacağınız gibi kendi puanınızı yükselterek rütbe atlama yolunda daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Oyunda üst üste alacağınız galibiyetlerin, birkaç mağlubiyet yaşayarak oynadığımız galibiyetlerden çok daha etkili olduğunu da unutmamak gerekir, o sebeple win-streakiniz varsa bozmamaya çalışın. Rütbeniz  yeterince yüksek değilse eğer genellikle 6 veya 7 maçlık galibiyet sonucu rütbe atlama ihtimaliniz daha da yükseliyor ama bu durumunda kesin bir şekilde bilinmemektedir çünkü her oyunun rütbe sistemlerinin farklı ölçütleri bulunmaktadır, size sunduğumuz bilgiler ise tamamen deneyim sonucu edinilmiş bilgilerdir. O sebeple kesin olarak sizlere tavsiye edeceğimiz asıl şey bol bol skor kasarak maçlardan bir şekilde galip çıkmanız. Onu yapabilmek için de bol bol antrenman yapmanız, oyuna dikkatinizi vermeniz, sadece rakibi vurmaya odaklanmayarak taktiksel bir şekilde düşünmeniz ve takım arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Profesyonel oyuncuların oyunlarını izleyerek uygulamış olduğu taktikleri kendi oyununuza uygulayarak oyun seviyenizi geliştirebilir ve rütbenizi gayet rahat bir biçimde yükseltebilirsiniz.

En Doğru CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Rütbeleri

cs go rütbeleri3

Toplamda 18 adet rekabetçi rütbe içermekte olan bu oyunda 6 adet gümüş rütbe, 4 adet altın rütbe,  onlardan sonrada Muhafız ve Kartal(keleş, kartal ve üst sınıf rütbeler) kümeleri gelmektedir, sonrasında ise en yüksek iki rütbe olan Birinci Sınıf Üstün Usta ve Dünyaca Seçkin var rütbeleri gelmektedir. Dilerseniz bu rütbeleri tek tek görelim.

Bu rütbelerden en üst rütbeden en alt rütbeye kadar CS:GO rütbelerinin Türkçe karşılıklarını da bu görselden inceleyebilirsiniz.

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS:GO Rank Sistemi Dağılımı – CS:GO Rütbeleri Dağılımı

cs go rütbeleri4

Oyun içerisinde tabii ki herkes Global olmadığından, bazı oyuncular bazı rütbeler karşısında oynadığından çabucak yığılabiliyor, bu durumda bizlere bir istatistiksel veri oluşturmaktadır. Alt kısımdaki fotoğrafta CS:GO rütbelerinin kişi sayısına göre dağılımını net bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Görüldüğü gibi oyuncuların en çok bulunduğu rütbe Altın Nova 3 rütbesi olduğu, dünyaca seçkin rütbesi alan oyuncuların ise yalnızca %0.75’ini barındırarak isminin hakkını layıkıyla verdiğini söyleyebiliriz.

Konu ile ilgili kaleme almış olduğumuz yazımızı beğendiğinizi umarız, dilerseniz konu ile ilgili yorum kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza saygılar sunarız.

Rush Ne Demek? CS:GO Rush Nedir?

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir