CS:GO Kaç GB? CS:GO Sistem Gereksinimleri

CS-GO GAÇ GB

Piyasaya çıktığı ilk günden beri sevilerek oynanan ve çok popüler bir oyun olan CS:GO kaç GB olduğunu biliyor musunuz? Çok merak edilen bu konu hakkında biraz bilgi vermek istedik.

İlk olarak 2012 yılında oyuncularla buluşan efsane Valve oyunu CS:GO, ilk çıktığı günden beri oyuncuların en gözde oyunlarından biri oldu. FPS oyun türlerinin en kült serilerinden bir tanesi  olan CS’nin en son oyunu CS:GO şimdilerde steam  sayfası üzerinde oynanabiliyor.

Başlangıçta  ücretsiz oynanan bu oyundaki hesabınızı seçkin statüsüne çıkarmak için ücretini ödemeniz gerekmektedir.  Eğer oyunu ileri seviyede çok oynamayı düşünüyorsanız  yükseltmeyi de almanızı  öneririz, dilerseniz CS:GO oyununun sistem gereksinimlerinden ve ne kadar yer kapladığından bahsedelim sizlere.

CS:GO Kaç GB?

Yaklaşık olarak 15 GB yer kaplamakta olan oyunun boyutunu indireceğiniz topluluk haritaları dahada arttırabilir. Bu oyunun boyutuna etki eden faktörler arasında silahlar, haritalar, sesler, karakter modelleri gibi birçok unsur bulunmaktadır. Bu modellerin üzerine ayrıca atölyeden ekleme yaparsanız oyunun boyutu dahada değişkenlik gösterecektir.

CS-GO GAÇ GB-1

CS:GO sistem gereksinimleri

CS:GO oyununu oynayabilmek için çok iyi bir bilgisayar donanımına ihtiyacınız bulunmamaktadır, minimum Intel Core 2 Duo E6600 gibi çift çekirdekli işlemciye sahip bir bilgisayara ve DirectX 9’u destekleyen bir ekran kartına sahip olunması oyunu oynayabilmeniz için yeterli olacaktır. Ancak bu siteme sahip bir PC ile rahat bir şekilde oyunu oynamanız mümkün değildir. Disk alanı olarak da 15 GB kadar yeterli boş alan olmasına bakmayın, daha çok harita indirebilmek için minimum 20 GB ve üzeri boş disk alanına ihtiyacınız olacak.

Yani oyunu indirecekseniz 20 GB ve üzeri bir disk alanını gözden çıkarsanız iyi edersiniz çünkü oyuna kendiniz de bazı eklemeler yapabileceğiniz gibi yeni güncellemeler sonucu daha çok alana ihtiyacınız olabilir, bu sebeple diskinizde fazladan boş alan olması her zaman işinize yarayacaktır.

Oyunun güncel sistem gereksinimleriyle ilgili en detaylı bilgiyi oyunun resmi Steam mağaza sayfasından inceleyebilirsiniz.

CS:GO Kaç GB? İndirmesi Ne Kadar Sürer?

15 GB’lık CS:GO oyununu  indirmenin ne kadar süreceği  internet hızınıza bağlı, eğer hızlı bir internet bağlantınız varsa hızlı bir şekilde indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 50 Mbit bir internet hızına sahipseniz oyunu yaklaşık 40 dakika gibi bir sürede indirebilirsiniz. Ama genelde yaygın olan 8/16/24 Mbit hızıyla oyunu 2 ila 4 saat sürede indirilebileceğini söyleyebiliriz.

Steam üzerinde oyunların biraz yavaş indirildiğini de göz önüne alırsak oyunu ortalama 4 saatte indirebileceğinizi düşünüyoruz. Öyle çok bekleyecek zamanınız da yok ve internet hızınız da yavaşsa oyunu gece indirebilirsiniz.

CS:GO Nedir?

İlk çıktığı zamanlarda adından söz ettiren birçok turnuvayla ve popülaritesiyle adeta piyasaya damgasını vuran Valve yapımı FPS oyunu, ilk çıktığı sene bir çalışanı tarafından aşağıdaki cümleleri sarf edilmiştir.

“Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), ilk yayınlandığında ortaya çıkmış olan takım odaklı aksiyon mantığının üzerinde gelişmeye devam etmektedir.”

“CS:GO oyunu yeni güzel haritalar,  silahlar, karakterler, oyun modları içermekte olup,  klasik CS içeriğinin güncellenmiş versiyonlarını bizlere sunmaktadır. ”

“Counter-Strike, ilk çıktığı yılın ağustos ayında hiç beklenmezken bilgisayar üzerinde en fazla oynanan çevrimiçi aksiyon oyunu olarak adını ilk sıraya yazdırdı ve oyun endüstrisini şaşırttı. Ayrıca aradan geçen 12 yıl süresince dünyada en çok oynanan oyunlar içerisinde olmaya da devam etti ve en büyük oyun turnuvalarına da ev sahipliği yaptı.”

7 yıldır piyasada bulunan bu oyun hala popülerliğini korumaya   ve her zaman  kendinden bahsettirmeye devam etmektedir, CS:GO düzenlenen büyük turnuvaları  izleyen oyuncular oyunda kasa düşürerek yararlanabiliyorlar. Düşen bu kasalar anahtarsız bir şekilde açılabiliyor veyahut normal kasalardan daha çok yüksek bir fiyata da satılabiliyor.

 CS:GO Nasıl Oynanır?

Şimdilerde ücretsiz oynanabilen bu oyunu dünyanın en büyük platformlarından bir tanesi olan Steam mağaza sayfasına girerek “Oyunu Oyna” kutucuğuna basarak oyunu kütüphanenize eklemeniz yeterli olacaktır.

Çok kötü bir donanıma sahip bir bilgisayarınız olmadığı sürece oyunu indirdiğiniz vakit yaklaşık 15 GB gibi bir yer kaplayan oyunu indirerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer oynamayı bilmiyorsanız ilk önce basit eğlence, silah yarışı gibi modlar üzerinde oynamaya başlamanızı öneririz. Oyunu biraz öğrendikten sonra rekabetçi modlarda oynamaya başlayarak rankinizi yükseltebilirsiniz.

 CS:GO oyunu üzerindeki  rütbeler hakkında çok  bilginiz yoksa bu yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

CS:GO Kaç GBCS:GO sistem gereksinimleri konulu yazımızı beğendiğinizi umarız bir başka yazıda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir