Counter Strike Yararlı Konsol Kodları

Counter Strike

CS:GO sevenlerin bir hayli fazla olduğu günümüzde oyun severlerin gerçekten işlerine yarayacak olan faydalanabilecekleri konsol kodlarının bir kısmını sizler için derlemeye karar verdik.

Cl_interp Ayarları

CS:GO oyunu için küçük bir ayar gibi gözüksede gerçekten önemli olan ayarlardan biriside cl_interp ayarları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu ayar merminin hedef aldığınız noktaya gitme noktasında büyük etkisi bulunmaktadır.

Zaman zaman tartışılan konulardan biri haline gelen cl_interp_ratio ayarının 1 mi yoksa 2 mi olması gerektiği hususudur.

Counter-Strike-1

Genel olarak çoğu oyuncu tarafından kabul edilen  görüşe göre; ping oranının sabit 5 ila 20 arasında olması halinde ratio ayarının “1” olması, eğer sabit ping oranın  20’den fazla  olması halinde ise cl_interp_ratioayarının “2” olması gerektiği  bilinmektedir.

Yapmış olduğumuz deneyimlere göre ping oranımız 20 den büyük olduğu için bizde ilk başlarda “2” kullandık ama raito oranını 40-50 ping oranına sahip biri olarak cp_interp_ratio“1”yapında daha memnun kaldığımızı söyleyebiliriz.

En iyi bu iki ayarıda kendiniz deneyimleyerek fayda gördüğünüz ayarda karar kılmak olacaktır.

  • cl_interp_ratio 1 olursa pc ye bağlı internet üzerinden oyuna bağlanırsınız.
  • cl_interp_ratio 2’ olursa eğer Valve sunucuları üzerinden oyuna bağlanırsınız.

İnterp ayarlarını yaparken atış yaptığınızda silahtan çıkan merminin hızının mili saniye değerlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  • Bazı sunucularda(Tickrate 64): cl_interp_ratio 2  iken = 31.3ms
  • Bazı sunucularda(Tickrate 64): cl_interp_ratio 1 iken= 15.6ms
  • Bazı sunucularda(Tickrate 128): cl_interp_ratio 2 iken = 15.6ms
  • Bazı sunucularda(Tickrate 128): cl_interp_ratio 1 iken = 7.8ms

Oyunun içindeyken  cl_interp_ratio ayarını değiştirseniz eğer yeni ayarınız hemen aktif olmaz, aktif olması için bulunduğunuz sunucunun içerisinden çıkarak ana ekranın içerisindeyken konsolu açıp değiştirdikten sonra tekrar sunucuya bağlanmanız gerekmektedir.

Rate Ayarları

Counter-Strike-2

Profesyonel oyuncuların en çok tercih ettiği bir ayar olan rate ayarı “786432” oranını sizlere öneriyoruz. Yukarıda bulunan interp ayarı ile rate ayarı gerçekten önemli olan ayarlar arasındadır bu ayar merminin istediğiniz yere gitme konusunda önemli bir rolü olmaktadır.

mm_dedicated_search_maxping

Counter-Strike-3

Bu kod ile rekabetçi olan maçı aratırken bağlantı kuracağınız sunucunun maksimum olan ping değerini belirleyebilirsiniz. Çoğu kişi “50” olarak kullanıyor.

Yani sizler bu değeri ne kadar çok yükseltirseniz sunucunuzun ping değeri de o derece yüksek olacaktır. Hal böyle olunca yüksek seviyede ping oyunu oynayacaksınız, o değeri düşürürseniz eğer bu seferde çok geç oynayacak belkide hiç maç bulmayacaksınız, onun için orta bir değer girmeniz gereklidir.

r_cleardecals

Counter-Strike-4

Haritada bulunan mermi ve kan izleri  yok eder onun için size kısa bir kod vereceğiz.

bind “f “+lookatweapon; r_cleardecals”
Konsolun içine bu kodu yapıştırdıktan sonra her “f” tuşuna bastığınız anda ortaya çıkan silahı inceleme animasyonu ile beraber haritada bulunan bütün kanlar ve mermi izleri silinecektir.

Bu durumda rakibinizin kan izlerini ve mermi izlerini görme olasılığınız büyük oranda  artacaktır.

Çözünürlük 4:3 mü 16:9 mu?

Counter-Strike-5Sizlere hem faydalı ve hemde küçük bir bilgiyi vermek istiyorum, Tabii ki siz bu oyuna nasıl alıştıysanız o şekilde oynayabilirsiniz ancak aralarındaki o farkı fotoğrafta görebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir