CİLTTE OLUŞAN SİYAH NOKTALAR İÇİN LİMON KÜRLERİ

Yüzümüzdeki  ölü hücrelerin gözenekleri tıkamasına neden olması  sonucu ciltde oluşan siyah noktalar, yaygın olarak karşılaşılan ve rahatsız edici   bir  sorunudur. Genel itibariyle yanak, burun ve alın bölgesinde çıkan bu siyah noktalar cildinize düzenli olarak bakım yapılmaması ,  temizlenmemesi  sebebi ile aşırı yağlanması sonucu oluşur. size önereceğimiz limon kürü sayesinde cildinizde meydana gelen siyah noktalardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Çoğu  zaman kadınların moralini bozan siyah noktaların oluşmasını önlemek için daha önce söylediğimiz gibi cilt bakımı ve   temizliğine  özen göstermeliyiz, cildimizin yağ dengesini kontrol altına almalıyız

cildimizde çıkan siyah noktalara iyi gelen birden fazla ürün bulunsa da, bunların  arasında en etkili olanı limondur. Limon’un  yağ arındırıcı özelliğinin bulunması onun tam bir siyah nokta düşmanı olması demek,

Cildinizde yeni çıkmış siyah noktalarınız varsa, doğanın mucizesi olan limon ile hazırlayacağınız  maskelerle bu  problemden  kurtulabilirsiniz,  evde  hazırlayacağınız doğal ve pratik bir  tarif ile bu sorundan rahatça kurtulabilirsiniz.

Bal ve Limon Karışımı

antibakteriyel özellikte olan bal, ve  iyi bir temizleyici özelliği bulunan limonla uyumlu bir ikilidir. 1 tatlı kaşığı organik   balı, yarım limon suyu ile iyice karıştırın bir iki dakika iyice karıştırdıktan sonra siyah nokta olan yerlere sürüp ovalayın,  5-10 dakika  sonra  ılık suyla iyice yıkayın.

tam  limonu ikiye bölerek üzerine az bir bal döküp sorunlu bölgeyi ovabilirsiniz. bu şekilde  en fazla haftada 2 veya 3 kez uygulayın  cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak.

Yoğurt ve Limon Mucizesi

Bir kaba yaklaşık  3 yemek kaşığı doğal yoğurt koyun ve  yarım limonu kaba sıkın yoğurtla limon karışımını iyice çırptıktan sonra  cildinize sürün  bu karışım yaklaşık olarak 10-15 dakika  bekledikten sonra  cildinizi ılık  suyla durulayın.

Limon Karbonat Maskesi

ciltteki yağ oranını azaltan  limona karbonatda eşlik ediyor  karbonat ciltteki gözeneklerin açılmasına yardımcı olur Yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar karbonat ile tuz karışımının üstüne  yarım kadar limonu  sıkın. macun kıvamında gelene kadar karıştırın  bu karışımı sorunlu olan  bölgeye ovalayarak hafifçe sürün ve 15-20 dakika kadar bekleyin. Ardından soğuk   suyla yüzünüzü  durulayın

Yumurta ve Limon Karışımı

1 yumurtanın akını beyazından ayırarak, yumurta akına  yarım limon sıkıp  yaklaşık 1 dakika  ısıtın daha sonra  bu karışımı cildinize  sürüp 10-15 dakika bekleyin ve daha sonra soğuk  suyla yüzünüzü güzelce yıkayın .

Limon ve Tuz Karışımı

Siyah noktaları temizleyen  kürlerden  biri de limon ve tuz ikilisidir.  Birkaç damla limonu bir tutam tuzun üstüne dökerek karıştırın. Karışımı burnunuza sürerek ovun. Birkaç dakika ovalamadan  sonra ılık suyla güzelce  durulayın. bir kaç defa yaptıktan sonra değişimi fark edeceksiniz.

Şekerli Limon Maskesi

1 tam  limonun suyu ile şekeri iyice  karıştırın,  bu karışım maske halini alacak  problemli bölgeye ovalama yöntemiyle sürün. 3-5 dakika sonra ılık su ile durulayın ancak * Şekerli Limon Maskesi” hassas ve sivilceli” ciltler için  uygun değildir yapılmamasında fayda vardır.. Unutmayın, sağlıklı ve güzel bir  cildin yolu düzenli bir bakımdan geçer.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir