CİLT TİPİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ

Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olma isteği herkeste bulunan bir arzudur,  bu arzumuzu gerçekleştirmek için ilk olarak cilt tipinizi bilmelisiniz ki cildinizi doğru bir şekilde nemlendirebilirsiniz.

  • Cilt Tipi: Alın Bölgesi, burun ve çene bölgelerini kapsamakta olan T bölgesi diye adlandırılmakta olan bölge oldukça yağlı, gözün etrafı ve yanaklar ise kuru olan şahıslar zaman zaman ciltlerinde gerginlik hissedebilirler.

Öneriler:Her sabah kalktığımızda yüzümüzü güzelce yıkadıktan sonra T Bölgesi olarak adlandırdığımız bölgenin temizleyici kremler kullanılarak bakımının yapılması, yüzünüzü bolca ılık bir su  ile yıkandıktan sonra hemen kurulayın ardından cildin nem dengesini sağlayacak olan bir nemlendirici kullanın,  böylece rahatlamış ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

  • Cilt Tipi: Yağlı Ciltteki gözenekler, cildin hava almasına engel teşkil edecek kadar dolu olduğundan sürekli parlak bir görüntüye sahip olmakla birlikte siyah nokta ve sivilceli bir cilde sahip olurlar.

Öneriler: Her gün sabah uyandığımızda, salisilik asit içeren temizleyicilerle yüzünüzü yıkamanız cildinizdeki fazla yağın atılarak  gözeneklerin açılmasına fayda sağlayacaktır. Ayrıca gün içerisinde temizleme mendilleri ile yüzünüzde biriken yağı temizlemenizin de, gece bol ılık suyla yüzünüzü yıkamanızın da cildinize faydasının olacağı,  Haftada bir kezden fazla olmamak kaydıyla yağlı ciltler için hazırlanan yüz maskesinide yüzünüze uygulamanızı öneririz.

  • Cilt Tipi Bazı ciltler ihtiyacını karşılayacak yağı üretemediğinden oldukça kuru ve gergin bir yapıda olup, yağ miktarının düşük olması sebebiyle kuru ciltler her daim hassas ciltler kategorisindedir. Kuru cilt sahiplerinin yanaklarında genelde küçük sivilceler çıkabilir.

Öneriler

İçerisinde alkol olmayan bir temizleyici ile hafif dokunuşlar yaparak sabahları yüzünüzü temizleyin ondan sonra ılık suyla yüzünüzü duruladıktan sonra cildinize bastırmadan kurulayın, cildinizi güvenli bir nemlendirici krem ile nemlendirin,  geceleride yüzünüzü temizlerken, temizleyicinin içerisinde alkol bulunmamasına özen gösterin.  Haftada bir kez nemlendirici özelliğe sahip maske kullanmanız ve makyaj yaparken nemlendirici özelliğe sahip koruyucu kremler kullanılması fayda sağlayacaktır.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir