Cildinizi Sıkılaştırmak İçin Beş Öneri

Cildinizi Sıkılaştırmak İçin Beş Öneri

Çoğu zaman sarkan cildiniz sizleri endişelendiriyor değil mi? O halde bu yazımız içerisinde paylaşacağımız önemli önerileri günlük olarak yapacağınız cilt bakımı rutininize dahil edin ve cildinizi doğal yollardan sıkılaştırın!

Cildin sertliğini kaybetmesi çoğu zaman bireyleri rahatsız ediyor, ciltteki gevşeme durumu, hamileliğin kilo vermenin, besin yetersizliğinin veya yaşlanmanın sonucu oluşabilir, onun haricinde ciltte oluşan bu sarkmaların pek çoğu daima güneş ışınlarına maruz kalınma ve sağlıksız bir şekilde beslenme ile ilişkilidir.  Bu durum pek çok sebep dolayısıyla ortaya çıkabilecek olmasına rağmen, çoğu vakada cildi eski haline döndürebilmek oldukça zor bir süreç gerektirir,  Neyse ki, bazı sağlıklı alışkanlıkları benimseyerek cildinizi doğal yollardan kolaylıkla sıkılaştırabilirsiniz.

Cildinizi Doğal Yollardan Nasıl Sıkılaştırırsınız?

Günümüzde, ciltlerde meydana gelen sarkmaların oluşmasına engel olan ve cildin sıklığını artıran pek çok ürün bulunmaktadır. Lakin geleneksel olan bu kozmetik ürünleri kullanmak istemeyen bireyler için de bazı doğal yöntemler mevcuttur.

Doğal Sıkılaştırıcı Kremler Kullanın

Doğal Sıkılaştırıcı Kremler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi ciltlerinizi sıkılaştırmak için başvuracağınız pek çok doğal ve geleneksel olan ürün vardır. Piyasada satılan sıkılaştırıcı kremler başarılı sonuçlar doğursa da, onlara nazaran bazı doğal formüller de aynı etkilere sahip olmaktadır. Bu tür formüllerin cildi sıkılaştırıcı özellikleri hemen fark edilmese de, düzenli bir şekilde kullanıldığında cildinizin görünümünü daha da iyileştirmeye yardımcı olurlar.

Cildinizi sıkılaştırmak için sizlere yardımcı olacak olan bu kremleri hazırlamak için, sizlere karite yağı, portakal yağı ve E vitamini gibi her yerde temin edebileceğiniz ucuz malzemeleri önerebiliriz. Bu ürünler ile cildinizi nemlendirdiğiniz gibi sıkılaştırabilirsiniz, yani bu tür ürünler ile cildinize ihtiyacı olan besin maddelerini sağlayabilirsiniz.

Takviye Alın

Takviye Alın

Unutmamanız gereken asıl bir nokta hiçbir takviyenin cildinizi bir gece gibi kısa bir sürede sıkılaştırmayacağıdır, bununla birlikte, bazı karışımlar düzenli bir şekilde kullanıldığında olumlu etkiler sağlar.

Örnek vermek gerekirse, 2015 yılında yapılmış olan bir araştırmada, kollajen takviyesinin yaşlanmanın cilde olumsuz yönde etkilerini en alt seviyeye indirgediğini ortaya çıkarmıştır. Onun haricinde C vitamini takviyesi almak da oldukça önemli olan başka bir konudur.

Egzersiz Yapın

Egzersiz Yapın

Egzersiz yapmanın bir sürü faydaları bulunmaktadır onlardan bir tanesi de cildinize iyi gelmesidir.

Egzersiz, yapılınca ciltte oluşan yağların birikmesiyle mücadele eder ve kas oluşumunu artırır, bu durumda cildin sertliğinin korumasına yardımcı olur ve erken yaşta oluşan kırışıklıkların görülmesini de engeller.

Özellikle kilo verme amaçlı olarak yapılan egzersizler ile yağ yakmanın yanı sıra kaslarınızı da şekillendirebilirsiniz, günlük olarak 20 dakikanızı ayırarak yapacağınız bir egzersizin yeterli olduğunu unutmayın!

Sıkılaştırmak İçin Cildinize Masaj Yapın

Düzenli olarak sarkan yerlere yapacağınız masajlar, cildinizi doğal yollardan sıkılaştırmanıza yardımcı olur çünkü bu masaj kan dolaşımını hızlandırır ve dokularınızın ideal bir durumda olmasına yardımcı olur. Yapılmış olan bir araştırma sonucuna göre, masaj aletleri ile yapılan masajlar yaşlanma karşıtı olarak kullanılan kremlerin etkisini önemli bir ölçüde artırabilir.

Dengeli Beslenin ve Daha Fazla Su İçin

Dengeli beslenme her zaman cildin sıkılığını korumak ve daha erken yaşlanmasını önlemek için oldukça önemlidir.

Yeterli miktarda alınan vitamin, protein, mineral ve antioksidan almak, oksidatif stresin meydana getirdiği olumsuz etkilerini azaltabilir. Bu sebeple, aşağıdaki belirtilen besinleri bol miktarda tükettiniz.

Taze meyve ve sebzeler

Yağsız et ve Balık

Kuru yemişler

Bitki çayları ve Su

Bakliyat ve tam tahıllı gıdalar (bu ürünler aşırıya kaçmadan tüketilmeli)

Yeterli miktarda alınan sıvı,  vücutta kırışıklık oluşumunu önler ve cildinizi korur, günlük olarak yeterli miktarda alınan su, cildin esnekliğini geri kazandırmasa da, cildin kolayca sarkmasını engellemek için önemli bir alışkanlıktır. O sebeple, cildinizi sıkılaştırmak için gün içerisinde yeterli seviyede su içtiğinizden emin olun.

Belirtmiş olduğumuz tavsiyeleri uygularsanız kısa sürede farkı göreceksiniz.

Önerilen İçerik: Dukan Diyeti Nedir

Ayrıca kontrol et

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Varisten-Kaçınmanıza-Yardımcı-Olacak-7-Tavsiye

Varisten Kaçınmamıza Yardımcı Olacak 7 Tavsiye

Varisten Kaçınmanıza Yardımcı Olacak 7 Tavsiye Fiziksel olarak yapılan egzersizler daima sizi formda tuttuğu gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir