Çamaşır Yıkarken Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Çoğu zaman Çamaşır makinesinin bir seferde yıkayabileceği çamaşır kapasitesinin çok altında veya herhangi bir renk seçimi yapmadan renkli, beyaz ya da siyah çamaşır fark etmeksizin Makinenin yıkama kapasitesini aşmayacak şekilde doldurduktan sonra yıkayın.

Eksik veya fazla doldurulmuş Makinede çamaşır yıkaması yapmayın ki daha az su ve enerji kullanarak tek seferde hem kendi bütçenizi hemde doğayı kuruyun onunla birlikte çamaşır makinenizin kullanım ömrünü de uzatın.

Çamaşırlarınızı yıkarken her zaman sıcak su kullanırız bunun yerine ılık su kullanmayı deneyin, durulamayı ve çalkalamayı ise her zaman soğuk suyla yapın ve çamaşır Makinenizi asla fazla kurutmada çalıştırmayın, kurutma modunda fazla çalıştırılması çamaşırların tüylenmesine ve erken yıpranmasına sebep olduğu gibi elektrik tüketiminin de artmasına sebep olmaktadır.

Kot Pantolonun Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz?

Kot pantolonu alanların en sık karşılaştıkları şeylerden biri renginin çok çabuk solması ve yıpranmasıdır, bol miktarda tuz konulmuş soğuk suda yaklaşık 12 saat bekletilen Kot pantolonunuzu makineye koymadan önce ters çevirin sonrasında ise 30 santigrat derecede veyahut en hassas programa Çamaşır makinenizi ayarladıktan sonra yıkayın belinden asarak direk güneş ışınlarını almayacak bir yerde kurutmaya bırakın, o sayede uzun yıllar sevdiğiniz kot pantolonlarını yıpranmadan giyebildiğinizi göreceksiniz.

Kurutma da Yıkama Kadar Önemli

Çamaşırlarınızı yıkarken onların uzun ömürlü olmasını, renklerinin çabuk solmamasını istiyorsanız çamaşırların yıkanması kadar kurutulmasına da dikkat etmelisiniz.

Kullandığınız çamaşır makinesi 1000 devir gibi yüksek sıkma kapasitesine sahipse onu yastık, yorgan türündeki yıkamalar dışında fazla kullanmamanızı kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Çamaşırlarınızı sıkarken Makinenizi en fazla 600 devirde çalıştırmaya özen gösterin onun haricinde çamaşırlarınızı gölgede veya rüzgarlı bir yerde kurutmayı  tercih etmelisiniz.

Enerji Tüketimini Azaltmak İçin En Doğru Çamaşır Yıkama Zamanı

Kirlilik durumuna  göre çamaşırlarınızı yıkarken kısa ve uzun programları tercih etmeniz gayet normal,  ancak bizim sizlere tavsiyemiz tercihiniz uzun programla yıkamak ise onu daha çok gece geç saatlerde tercih etmelisiniz. gece saat 24.00’dan sonra elektrik tarifeleri daha ucuz olduğundan, bu saatlerde çamaşır Makinenizi kullanmanız daha ekonomik olacaktır.

Ayrıca kontrol et

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır

Merdivenin Altından Geçmek Neden Uğursuzluk Sayılır?

Çoğu zaman duvara dayanmış olan bir merdiven görürseniz eğer altından geçmeyip, etrafından dolanısınız. Çünkü o …

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Uçakların Arkasında Bulut Nasıl Oluşuyor?

Çoğu zaman gökyüzünde uçan uçaklara merakla bakıldığı görülmüştür. Bu meraklı bakışlar arasında özelliklede çocukları bulunmaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir