Bütün Kaslarınızı Çalıştıracak 5 Tibet Egzersizi

Bütün Kaslarınızı Çalıştıracak 5 Tibet Egzersizi

Bugün sizler için Tibet keşişlerinin kendilerinin hem genç hemde enerjik dolu hissetmelerini sağlamak için uyguladığı en faydalı 5 güzel egzersizden bahsedeceğiz. Bu egzersizleri yaptığınız zaman daha iyi bir uyku uyuyacağınızı ayrıca hem eklem yaralanmaları hemde kas gerginliğinizi azaltacağını göreceksiniz.

Vücudunuzda bulunan hemen hemen bütün kasları çalıştırabilmek çoğu zaman kolay olan bir iş değildir,  bunu da yalnızca 10 dakika içerisinde yapmakta çok daha zor bir şeydir,  bütün vücudunuzu çalıştıracak olan bu 5 Tibet egzersizini yapar yapmaz farkı hissedeceksiniz.

1. Egzersiz

Rahat kıyafetlerin üzerinizde olduğunu varsayıyoruz, ilk egzersizi yapmak için yalnızca duruşunuzu mümkün olduğu kadar düzeltmelisiniz, kollarınızı omuzlarınızın seviyesine rahatlıkla kaldırabilirsiniz, yapılan bu egzersizlerde omuzlarınızın daima yere paralel olduğuna dikkat etmelisiniz.

Vücudunuzu merkeziniz olacak şekilde kullanarak saat yönünde döndürmeye başlayın, her bir hareket tekrarı için yaklaşık 6 dönüşten oluşan 3 set halinde bu egzersizi yapın.

2. Egzersiz

sert bir zeminde sırtüstü uzanıp kollarınızı yana doğru açarak derin bir şekilde nefes alıp vereceksiniz, Derin nefes aldığınız esnada başınızı ve bacaklarınızı yavaşça tavana doğru kaldıracaksınız, kalçalarınızı ise zeminden kaldırmamaya ve bacaklarınızı bükmemeye özen gösterin, nefes verirken de başlangıçtaki düz pozisyonu alın.

3. Egzersiz

Bu egzersizi yapabilmek için, dizleriniz ve bacaklarınız birbirine paralel hale getirin, Dizlerinizi kalçalarınızın genişliğinde olacak şekilde açın sonra da kollarınızı yana doğru uzatın ardından ellerinizi bacaklarınızın üstüne koyun.

Ardından, başınızı öne doğru eğin ve göğsünüze çenenizle dokunun ve bu esnada nefes alın. Egzersizin en önemli olan püf noktalarından bir tanesi yavaş yavaş nefes alıp, biraz bekledikten sonra nefesi verin ayrıca başınızı geri doğru iterken ve sırtınızı büktüğünüz zaman yavaş yavaş bir şekilde nefes alın.

Göğsünüzü yapabildiğiniz kadar öne doğru itmeye gayret edin,  kalçalarınızı da ellerinizle hafif bir şekilde destekleyerek dengenizi sağlayın ve yavaş yavaş nefes vererek başlangıç pozisyonunuza geri dönün.

4. Egzersiz

Ayaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde açarak yerde oturmanız gerekir, bu arada ağırlığınızı ellerinizle iyice destekleyin, Parmaklarınızın da vücudunuza paralel olmasına dikkat edin nefes verirken başınızı göğsünüze doğru içeri alın.

Nefes aldığınız esnada, vücudunuzu kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp, başınızı olabildiğince geriye doğru eğmelisiniz. Bu hareketi yaparken vücudunuz yatay bir pozisyona geçmelidir. Elleriniz ve ayaklarınızla kendinizi desteklemeyi de ihmal etmeyin,

Tüm kaslarınızı birkaç saniyeliğine zarar vermeden sıkmaya çalışın, Nefes verdiğiniz esnada bu pozisyonda kalın ve ardından ilk pozisyonunuza geri dönün.

 5. Egzersiz

Ellerinizi ve ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla olacak şekilde açın ve dizlerinizi yere değdirin, bu egzersizi yapabilmek için başınızı geri iterken nefes almanız gerekir.

Nefes aldığınız esnada, başınızı yavaşça kaldırın ve vücudunuzla kendinize bir açı ayarlayın, bu arada Kafanızı da göğüs hizanıza indirmeye çalışın ve bacaklarınızın, sırtınızın ve kollarınızın düz olmasına dikkat edin, nefes vereceğiniz esnada ise, ilk pozisyonunuza geri dönün

Bu egzersizleri yapmadan önce ısınma hareketleri yapmanızda her zaman fayda vardır ısınma hareketleri yapmadan bu hareketleri denememenizi öneririz ayrıca bu egzersizleri günde en az bir kez yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Sabahları aç iken bu egzersizleri yapmanız en ideal zamandır, kendinizi çok fazla zorlamayın ve aşırı derece çalışmaktan da kaçının.

Önerilen İçerik: Uzun ve Dolgun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolu

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir