BRONZLAŞMA VE CİLT BAKIMI

 Yazın kendini göstermesi ile birlikte sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak isteyen bayanlar için  güneş koruyucuları ile ilgili bilgileri sizler için derledik

Güneşte kaldığımız sürenin uzaması ile birlikte,  her an güneşten korunmanın ve bronzlaşmanın  önemi artmaktadır.  Cildi çabucak  yaşlanmasına sebep olan  en önemli faktörlerden biride ultraviyole ışınlarıdır.  Uzmanların genel itibariyle görüşlerinin, güneşten korunurken hem UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma sağlayan,  serbest radikallerle ortadan kaldıran antioksidan ürünleri öneriyor.

 Güneşin zararları arasında  sadece cildin yaşlı görünmesi ya da yanmış bir cilt görüntüsüyle yalnızca kalmıyor, vücudun çok miktarda  melanin salgılanmasına sebep olarak  ciltte lekelenme oluşmasına sebep oluyor.

cildimizi  dış etkenlere karşı korumak için  C ve E vitaminlerine ihtiyaç duyulmaktadır. cildinizin  doğal bariyerini güçlendiren ve cildin  ihtiyaç duyduğu nemi karşılayan cilt bakım ürünleri, özellikle yaz aylarında   büyük önem taşımaktadır.

GÜNEŞE ÇIKARKEN TAVSİYELER

• Güneşin etkisini gösterdiği vakitlerde özellikle tam örtücü fondötenlerden uzak durulmalı,  yerine  hafif ve yağsız BB kremleri kullanılmalı. BB kremler cilde hafif renk verir ve ciltteki ton farklılıklarını giderirler

• Cildinizdeki yağ oran miktarının  korunmasına dikkat edilmeli, Yüz için üretilmiş olan güneş koruyucuları antiaging bakımını göz önünde bulundururken hem  nemlendiriyor hemde  yağ dengesini koruyor.

• Güneş kremi alırken mutlak suretler cilt tipinize uygun  güneş koruyucusu olmasına dikkat edin.

• Deriden kaynaklı bazı  hastalıklar güneşe maruz kaldığında  daha da şiddetlenir,  akne, sivilce, egzama veya  uçuk probleminiz  varsa güneşe çıkmadan  mutlaka bir uzmana görünün.

Ayrıca kontrol et

kilo-alma

Kilo Almanın Yolları

Kilo vermek isteyen insanlar gibi kilo almak isteyen insanların da sayısı en az kilo vermek …

5-Kullanımı

Domatesin Güzellik Alanında 5 Kullanımı

Domatesler ile hazırlanan bu karışımla cildinizdeki ölü derilerden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz?  Bu karışım aynı zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir