Bobo İle Yogo Masalı

Bobo İle Yogo Masalı

Masal oku kategorisi içerisinde bulunan en güzel çocuk masalarını okumanızı tavsiye ederiz.

Bobo İle Yogo Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde ormanda birbirlerine yakın bir yerde yaşayan Bobo ismindeki bir yavru ayı ile Yogo ismindeki bir porsuk arkadaş olmuş, günün ilk ışıklarıyla beraber kendilerini dışarı atan Bobo ile Yogo evlerinin yakınında bulunan küçük derenin yanında buluşup, oyunlar oynarlarmış bu iki arkadaş birbirlerini çok seviyorlarmış.

Günleri bu şekilde beraber geçen arkadaşlar bir gün ormanda dolaşırlarken yaşlı bir çam ağacının dibinde bir top gördüler.

Bu plastik ve renkli olan topun çok güzel bir görünüşü vardı. Topun yanına koşan Bobo topu eline alarak,

-Yogo artık bir topumuzda var birlikte top oynayalım mı demiş

Yogo,

-Tabiki Bobo biliyorsun ben top oynamayı çok severim hemen çimenliğe giderek top oynamaya başlayalım demiş,

Beraber çimenliklerde topla oynamaya devam eden Bobo ile Yogo diğer canlıların kendilerinden korktuğunu ver rahatsız olduklarını hiç düşünmeden oyunlarını oynamaya devam ediyorlardı onları izleyen diğer canlılar ise korkudan sessizce onları izliyorlardı.

Onlar için bu top o kadar hafifti ki, parmak uçlarıyla dokunduklarında bile zıplıyordu, buda onların çok hoşuna gidiyordu.

Artık gün batmak üzereydi, oyuna dalan bu iki kafadar evlerine gelinceye kadar oyunlarını oynamaya devam ettiler, evin önüne geldiklerinde ise Yogo’nun kedisine attığı topa hızlıca bir dokunan Bobo, topun dereye doğru gittiğini görünce çok üzülmüştü ki, top’un arkasından koşan Yogo dereye düşen topun ardından atlayarak topu dışarı çıkardı.

Dereden çıkardığı topu kimse almasın diye evlerinin yanında bulunan bir kütüğün içine saklayan Yogo’nun arkasından kütüğün içine girmek isteyen Bobo’nun cüssesi büyük olduğundan yalnızca kütüğe başını sokabildi, ama başını çıkarabilmek içinde baya bir uğraşınca kütüğün içerisine girmekten vazgeçti.

Gece olduğu için evlerine giden iki arkadaş sabah olunca toplarını sakladıkları yerden çıkartarak tekrardan çimenliğe gitmişlerdi.

Topu elinde bulunduran Yogo topu Bobo`ya doğru attı topa zıplayan Bobo topu tutma için ters bir hamle yapınca sırt üstü yere düşerek kendini yaralamıştı, hemen yanına koşan arkadaşı onu yerinden kaldırmak için ne kadar uğraşmışsada başarılı olamamış yardım istemek için eve doğru koşmaya başlamıştı tam da o sırada beliren bir peri Bobo’nun yanına giderek ona,

-İstersen sana yardım edebilirim ama buna karşılık senden bir isteğim olacak demiş

Bobo,

-Sen bana yardım edersen senin bütün isteklerini kabul ederim demiş yeter ki, bana yardım et çünkü yerimden kalkamıyorum demiş,

Bobo’ya yardım ederek onu ayağa kaldıran orman perisi Bobo’ya demiş ki,

Şu oynadığınız top varya o top, sihirli bir toptur, onun sahibi onu kaybetmişti, her nerede aradıysa da onu bulamadı, sizden bu topu aldığınız yere götürüp bırakmanızı istiyorum demiş.

Topu aldığı gibi buldukları yere götürüp bırakan Bobo, geri döndüğünde yogo ile kendi anne babasının orada kendisini aradıklarını görmüş ve onlara doğru koşarak onlara sarılmış ve kendisine yardım etmek için gayret eden arkadaşına çok teşekkür etmiş iyiki varsın ve yanımdaydın güzel arkadaşım demiş,

Oyun oynadıkları zaman korkuttukları diğer canlılara dönerek sizleri bilmeden rahatsız ettik bunun için sizden çok özür diliyorum demiş

Masal oku bölümünde bulunan en iyi masalları okuyarak eğlenmek isterseniz. Peri masalları kategorimizi ziyaret edebilir, size önerebileceğimiz  masallar arasında Kırmızı Başlıklı Kız Masalı veya Üç Dilek Masalı okuyarak çocuklarınız ile eğlenebilirsiniz.…

Ayrıca kontrol et

Prenses-ve-Ejderha-Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı

Prenses ve Ejderha Masalı Bir prensesin başından geçenlerin anlatıldı harika bir Masaldır, bir solukta zevkle …

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir