Bilgisayarda Oynanabilecek En İyi Multiplayer Oyunları

Bilgisayarda Oynanabilecek En İyi Multiplayer Oyunları

Çoğu zaman bir araya gelen arkadaşlar çoğu zaman beraber hangi tür bilgisayar oyununu oynayacağına karar veremezler. Sizlere yardımcı olmak adına en iyi multiplayer PC oyunlarından oluşan çok güzel bir liste hazırladık. Gelin listemizde bulunan Multiplayer Oyunlarına birlikte bakalım.

Hazırladığımız bu listede her türden kaliteli oyuna yer verebilmek adına en çok tanınan yapımlara oranla biraz kıyıda kalmış ama popüler FPS veya RYO türü dışındaki oyunları da listemize ekledik

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi multiplayer PC oyunu:

En Güzel Multiplayer PC ücretsiz oyunlar.

Dead Maze

Geliştiricisinin Atelier 801 olduğu 2018 yılının Şubat ayında piyasaya sürülen Dead Maze, iki boyutlu izometrik bir oyun. Zombilerin istilası sonrası dünyada kaynak toplama, yönetme, ev kurma ve geliştirme gibi süreçlerle Amansız zombi sürülerine karşı hayatta kalma mücadelesi verirken, mücadelenize başka insanları da katabiliyorsunuz.

Dauntless

Geliştiricisinin Phoenix Labs, Iron Galaxy olduğu 2019 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen Dauntless, aslında arkadaşlarla beraber oynanabilecek en iyi Co-op oyunlardan bir tanesi olarak gösterilen Monster Hunter: World oyunun ücretsiz bir alternatifi olarak görülmektedir.

Oyunu öğrenme aşaması Monster Hunter: World’e göre çok daha kısa olan Dauntless oyunu, ücretsiz olmasına karşın çok kaliteli bir oyun ekip olarak yaratık avına çıkmak için tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden bir tanesi.

No More Room in Hell

Geliştiricisini No More Room in Hell Team olduğu 2011 yılının Ekim ayında piyasaya çıkan No More Room in Hell, zombi felaketi sonrasında hayatta kalmayı başaran bir grup kişinin hikâyesini gerçekçi bir şekilde ele alıyor.

Oyun içerisinde nişangah tarzında oyuncuya kolaylık sağlayan silahlar olmadığı gibi bir zombi tarafından ısırıldığınız taktirde bu durumu arkadaşlarınıza anlatıp anlatmama olayıda size kalmış durumda.

We Were Here

Geliştiricisinin Total Mayhem Games olduğu 2017 yılı şubat ayında piyasaya çıkan We Were Here, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en güzel zeka oyunlarından bir tanesi, sizlerde bulmaca çözmeye odaklanan türde bir oyun arayışı içerisindeyseniz tam da size göre.

Oyunda bir kale içerisinde birbirinden ayrı düşmüş olan iki arkadaş birbirini bulmak için çaba gösteriyor. Bu sırada arkadaşınızla iletişim kurabilmek için kullanabileceğiniz tek şey ellerinizde bulunan telsizler. İki oyuncu da karşılarına çıkan bulmacaları çözerek birbirini izini bulmak için büyük bir mücadele veriyor.

Fistful of Frags

Geliştiricisinin Fistful of Frags Team olduğu 2014 yılının mayıs ayında piyasaya çıkan Fistful of Frags oyunu, vahşi batı konseptine uygun türde bir oyudur. Ayrıca bu oyun Battle Royale ve klasik takım ölüm karşılaşması gibi çeşitli modlarla birlikte sizleri vahşi batının acımasız kollarına atıyor. Aksiyon dolu bu oyunda düşmanlarınıza karşı hızlı tempolu savaşlar vermek zorundasınız.

War Thunder

Geliştiricisinin Gaijin Entertainment olduğu 2013 yılı Ağustos ayında piyasaya çıkan War Thunder oyunu Arkadaşlarla beraber II. Dünya Savaşı araçları ile savaşarak güzel bir vakit geçirebilirsiniz. War Thunder çıktığı günden bu yana sevilerek oynanan güzel bir araç savaşı simülasyonu.  Oyunda yer alan 1.500’den fazla araç ile farklı mekanlarda yapılan savaşlara tanık oluyorsunuz, ücretsiz bir seçeneğe göre oldukça kaliteli ve iyi bir grafik kalitesi vadettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Conqueror’s Blade

Geliştiricisinin Booming Games olduğu 2019 yılı mayıs ayında oyun severlerle buluşan Conqueror’s Blade, gerçek zamanlı ve sıra tabanlı strateji oyunlarını en iyi şekilde bir araya getirerek oldukça dinamik bir oyun sergiliyor. Orta çağdan esinlenilen oyunda,  karşınıza çıkan düşman ordusunu yenmeye çalışan bir komutanı canlandırıyorsunuz. İsterseniz tek başınıza isterseniz arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz heyecan ve macera dolu güzel bir oyun

Paladins

Geliştiricisinin Evil Mojo Games olduğu 2018 yılı mayıs ayında çıkan Paladins,  popüler Overwatch’un ücretsiz bir alternatifi olarak görülebilir. Bu oyunu oynayan oyuncular ise oyunu “Overwatch killer” olarak adlandırılıyorlar. Overwatch oyunu ile aynı kaliteyi beklemek her ne kadar doğru olmasa da ücretsiz olduğu düşünülünce gerçekten tercih edilecek bir seçenek. Birbirinden farklı yeteneklere sahip karakterlerin bulunduğu oyunda MOBA tadında 5’e 5 savaşlar vermek için biçilmiş kaftan.

Fortnite

Geliştiricisinin Epic Games olduğu 2017 yılı Temmuz ayında oyun severlerle buluşan bu güzel oyun Fortnite için aslında söylenebilecek pek fazla bir şey yok. Battle Royale türü oyunların öncülerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyada yaklaşık 350 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Fortnite, daima gelişen ve yenilenen haritasıyla beraber dinamik bir yapıda seyrediyor. Eğer Battle Royale türündeki oyunlar sizlerin hoşuna gidiyorsa arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi multiplayer oyunlar arasında böyle güzel ve ücretsiz bir seçeneği  tavsiye ediyoruz.

Call of Duty Warzone

Geliştiricisinin Infinity Ward, Raven Software olduğu 2020 yılı mart ayında piyasaya çıkarılan yılların eskitemediği Call of Duty, günümüzün en popüler oyun türlerinden bir tanesi olan Battle Royale ile buluştu.

Tamamen ücretsiz olarak 2019 senesinde piyasaya çıkan Modern Warfare oyununu esas alan Warzone oyunu kaliteli grafikleri ile kendinizi devasa bir savaşın içerisinde buluyorsunuz, çetin bir rekabet ortamının ve dayanışmanın olduğu çok güzel bir oyun.

Ücretli multiplayer oyunlar

Don’t Starve Together

Geliştiricisinin Klei Entertainment olduğu 21/04/2016 tarihinde oyun severlerle buluşan Don’t Starve Together oyunu, tek başına çalışabilen bir genişleme paketi,içerisinde çeşit çeşit tehlikelerin ve yaratıkların bulunduğu bir evrende, arkadaşlarınızla berber yardımlaşarak toplamış olduğunuz kaynakları düzgün ve etkin bir şekilde harcamanın yollarını ararken hayatta kalma mücadelesiyle aksiyon dolu bir zaman geçireceksiniz.

Wolfenstein: Youngblood

Geliştiricisinin Machine Games, Arkane Studios olduğu 25.07.2019 tarihinde piyasaya çıkan bu oyun FPS oyun türünün atalarından biri olarak kabul edilen Wolfenstein, adeta çizgisini değiştirerek eşli hikâye üzerine kurulu bir oyunla karşımıza çıktı.

Oyun içerisinde ışın izleme ile NVIDIA’nın yapay zeka ile performans artırma teknolojisi DLSS’in oldukça başarılı bir sürümü yer aldığından listemize girmeye hak kazanan oyunlardan bir tanesi oldu.

Overcooked! 2

Geliştiricisinin Ghost Town Games Ltd. Team 17 digital Ltd. olduğu 07/08/2018 tarihinde piyasaya çıkan uygun bir ücretle satılan Overcooked! Arkadaşlarla beraber oynanılabilecek en eğlenceli ve güzel oyunlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz.

Dilerseniz aynı bilgisayar üzerinden dilerseniz de çevrimiçi olarak internet bağlantısı bulunan farklı bilgisayarlardan arkadaşlarınızla birlikte farklı yemekler yapabiliyorsunuz.  Oyun bir mutfak simülasyonundan öte sürekli değişkenlik gösteren zorlu bir mutfakta, aksiyon dolu dakikalar içinde yemekler hazırlamanız mümkündür.

Worms W.M.D

Geliştiricisinin Team17 Digital Ltd olduğu 23.08.2016 tarihinde oyun severlerle buluşan Worms W.M.D oyunu ilk çıktığı zamanlardan beri arkadaşlarla beraber oynanabilecek en iyi oyunlar arasında anılmaya devam ediyor. Sıra tabanlı bir oynanışa sahip olan oyunun içerisinde solucanları kontrol etmekte olan oyuncular diğer solucanları yok etmek için gayret ediyorlar.  Bu oyunda arkadaşlarınızla beraber solucanların savaşını eğlenceli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Unreal Tournament

Geliştiricisinin Epic Games, Inc olduğu 30.11.1999 yılında piyasaya çıkan günümüzde FPS türü oyunların atası olarak bilinen serilerden kuşkusuz bir taneside Unreal Tournament oyunudur. Arkadaşlarınızla beraber zevkle oynayabileceğiniz nostalji temalı, sayısız oyuna sahip olan bu oyun,  uzayda geçen aksiyon dolu savaşlarla güzel bir vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

A Way Out

Geliştiricisinin Hazelight Studios olduğu 23.03.2018 tarihinde oyun severlerle buluşan, sürükleyici bir oynanışa sahip olan bu oyun hapisten kaçışla başlamaktadır… Zevkle oynayabileceğiniz güzel bir oyun A Way Out’u kesinlikle denemenizi öneriyoruz.

Online olarak da oynanması mümkün olan bu oyun, ekranı yarıya bölerek iki farklı karakterin başından geçenleri aynı anda anlatıyor. Eğer sizlerde bu güzel oyunu denemeye karar verirseniz, heyecan dolu saatlere hazır olmanızı tavsiye ederiz.

Warhammer: Vermintide 2

Geliştiricisinin Fatshark olduğu 08.03.2018 tarihinde piyasaya çıkan Vermintide 2 oyunu, arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz bitmek bilmeyen canavarlara karşı yakın markajda dövüşlerin bulunduğu aksiyon dolu bir oyun oynamak istiyorsanız eğer kaçırmamanız gereken güzel bir yapım.

Oyun içerisinde yer alan silah, yetenek ağacı, canavar çeşitliliği ve oynanabilecek birçok hikâye,  oyunda güzel bir deneyim vadediyor. Oyunu dört kişiye kadar beraber rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Rocket League

Geliştiricisinin Psyonix LLC olduğu 07.07.2015 tarihinde piyasaya sürülen Rocket League, son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelerek e-spor dünyasında geniş kitlelere ulaşmayı başaran bir oyun oldu. Yeni oyuna başlayanlar için kolay ve eğlenceli olan oyunun uzmanlaşması epey bir sabır ve emek gerektirmektedir. Arkadaşlarınızla beraber saatlerce oyunun başından kalkmadan oynayacağınız eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

Keep Talking and Nobody Explodes

Geliştiricisinin Steel Crate Games olduğu 08.10.2015 tarihinde piyasaya çıkan Keep Talking and Nobody Explodes oyunu kendinizi gerçek bir bomba imha ekibinin üyesi gibi hissetmenize olanak sağlayan heyecan dolu anlara sahne olan harika ve aksiyon dolu bir oyun.

Oyunculardan bir tanesi bomba üzerinde bulunan bulmacalara bakarken, diğeri ise bulmacaların nasıl çözülebileceğini anlatan bir kullanım kılavuzu tadındaki belgeleri kontrol etmektedir. İki taraf da birbirlerinin neler yaptığını görmeden, sadece sesli bir iletişim aracılığıyla bombayı imha etmeye çalışıyorlar.

Minecraft Dungeons

Geliştiricisinin Mojang, Double Eleven olduğu 26/05/2020 tarihinde piyasaya çıkan klasik bir oyun olan Dungeon Crawler, Minecraft oyun evrenini biraz daha geliştirilerek bambaşka bir oyun türüyle yeniden oyunculara sunuldu.

Minecraft evreninde bulunan çok sevilen o düşmanları, silahlarla alt ederken hiç durmadan ilerlemek istiyorsanız Minecraft Dungeons’ı mutlaka oynamanız gerekiyor.

Rainbow Six Siege

Geliştiricisinin Ubisoft Montreal olduğu 01.12.2015 tarihinde oyun severlerle buluşan Rekabetçi oyunlar arasında oldukça popüler bir yere sahip olan Rainbow Six Siege, zor oynanışıyla biliniyor.

Hele ki 2015 yılından itibaren bu oyunu oynamakta olan bir oyuncu kitlesinin de olduğunu düşünürsek, R6 macerasına girişmeden önce oyun oynayacağınız kişilerle beraber çetin bir rekabete hazırlanmanız gerektiğini önceden söylemeliyiz.

Eğer rekabet etmeyi sevenlerdenseniz aslında tam da aradığınız şey Rainbow Six Siege oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

Overwatch

Geliştiricisinin Blizzard Entertainment, Iron Galaxy olduğu 14.05.2016 yılında piyasaya çıkan Overwatch, gelecekte geçmekte olan aksiyon dolu tam bir takım odaklı savaş oyunu.

Oyuncular 6’ya 6 takımlar oluşturarak savaşa girmektedir, hepsinin eşsiz yeteneklere sahip olduğu karakterler ile karşı takımı alt etmek için mücadele ediyorsunuz. İşte arkadaşlarınızla beraber MOBA türündeki bir nişancı oyunu oynamak istiyorsanız eğer Overwatch’u mutlaka deneyebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik en iyi multiplayer PC oyunlarını liste halinde sıraladığımız yazımızı beğendiğinizi umarız. Listemizi hazırlarken yüksek bütçeli olan oyunlara odaklanmayan seçimler yaparak hazırladık,  Yoksa CS: GO, LoL, Dota 2 gibi listede bulunmayan oyunlar hem çok kaliteli hemde çok güzel oyunlar olduğunu da söyleyebiliriz.

Dünya’da En Sevilen ve En Çok Oynanan Oyunlar

Ayrıca kontrol et

KDA Nedir

KDA Nedir? KDA Ne Demek?

KDA, ülkemizde LoL oyunu başta olmak üzere birçok skorlu oyunda karşılaştığımız bir terim olmasına rağmen …

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO Başlatma Seçenekleri

CS:GO oyunu oynayanlar arasında sorunlar yaşayan ve çeşitli değişiklikler yapmak isteyen arkadaşlar için hazırlamış olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir