Aslan İle Tavşan Hikayesi

Aslan-İle-Tavşan-Hikâyesi
Aslan-İle-Tavşan-Hikâyesi

Aslan İle Tavşan Hikayesi: Bir zamanlar büyük bir ormanın içerisinde yaşayan, diğer hayvanların kendisinden çok korktuğu zalim bir aslan yaşarmış, bu aslan acıktığı zamanlarda avlanmaya çıkar bir sürü orman sakinine zarar verirmiş.

Bu durumdan epey bir rahatsız olan orman sakinleri bu hale çözüm bulmak için zalim aslan’ın olmadığı bir yerde gizlice toplanıp konuşmuşlar ve en sonunda ortaklaşa bir karara varmışlar.

Bu kararı hep beraber zalim aslanın yanına giderek ona teklif etmeyi düşünmüşler, her türden bir hayvanın olduğu bir grup zalim aslan’ın yanına giderek ona,

-Ey ormanların kralı müsaadeniz olursa biz bu ormanın sakinleri olarak kendi aramızda almış olduğumuz bir kararı size aktarmak istiyoruz.

Zalim aslan “anlatın hele” demiş,

Orman sakinleri,

Buradaki amacımız sizin fazla yorulmamanız siz her acıktığınızda kendi aramızda kura çekerek seçtiğimiz birini yem olarak sana göndereceğiz, sizde bu sayede avlanma zahmetinden kurtulacaksınız.

 Ormanların kralı olan zalim aslan gülerek,

-Çok güzel bir karar almışsınız, bu kararınızı çok beğendim demiş.

O günden sonra iki günde bir orman sakinleri tarafından kura çekilir, kurada çıkan hayvan’ın kendisi aslan’ın yanına giderdi.

Günlerden bir gün kura sevimli bir tavşan’a çıkar ama bu tavşan aslana yem olmayı hiç istemiyordu bu sebeple aslana doğru giderken düşüne düşüne isteksiz bir şekilde yavaş adımlarla gidiyordu. Aslan’ın yanına vardığında aklına parlak bir fikir gelmiş, tavşanı gören aslan,

-Bugünkü yemeğim sen misin pek de küçük müsün?  Niye o kadar geç geldin seni beklerken epey acıktım, yaklaş bana yakından bakayım sana demiş,

Tavşan,

– Sayın yüce kral, kura bana ve eşime çıktı, sizi bekletmememiz için orman konseyi tarafından buraya gönderildik, hızlıca size doğru gelirken yolda bir aslan önümüzü kesti,  ona sizin yemeğiniz olduğumuzu söyledik ama o sizin hakkınızda epey kötü şeyler söyledikten sonra eşimi yakaladı bende hızlıca oradan uzaklaşıp buraya doğru geldim.

Bu duruma sinirlenen zalim aslan yerinden kalkarak “çabucak beni oraya götür” demiş.

Tavşan aslanı bir koyunun yanına götürüp ona, kuyuyu göstererek  “buyurun efendim şu  kuyunun etrafındaydı”  demiş,

Kuyuya bakan aslan suda kendi yansımasını görünce hemen düşünmeden suya atlamış ve bu sayede tavşan aslana yem olmaktan kurtulmuş.

Çocuk hikayeleri  içerisinde bulunan en güzel masallar arasında yer alan  Aslan İle Tavşan Hikayesi’ni okuyarak güzelce bir vakit geçirdiğinizi umarız, diğer Çocuk Hikayeleri’ni okumak  için  sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz size önereceğimiz Üç Okun Masalı‘nı okuyabilir veyahut Masal Oku sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Güzel-Çocuk-Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri

Güzel Çocuk Hikayeleri Bir balığın macerasının anlatıldığı güzel bir çocuk Hikayesi Güzel Çocuk Hikayeleri Akşam …

Sindirella

Sindirella

Sindirella Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde hali vakti yerinde olan bir aile, bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir