Aranızda Müslüman olan var mı?

Ne zaman olduğu tam olarak bilinmeyen bir günde, adamın birisi caminin içerisine elinde koca bir bıçakla  dalar ve orada hazır bulunan  cemaate sorar: 
– Aranızda Müslüman olan birisi var mı?
Cemaat  adamın elindeki bıçağa bakarak korkudan ses çıkarmaz, kısa süren bir sessizlikten sonra, cemaatteki  yaşlı amcalardan biri ayağa kalkar:
– Elhamdülillah ben Müslümanım der.

Benimle gelebilir misin diyen eli bıçaklı adamla beraber  yaşlı amca camiden çıkarlar, eli bıçaklı adam yaşlı amcaya dışarıdaki inek sürüsünü göstererek: 
– Amcam şun inekleri  kurban edeceğim  ama ben bu işi beceremedim  bana yardım edebilir misiniz der.
Yaşlı amca ona yardım ederek baya bir kurbanlık kestikten sonra yorulunca, evladım  ben yoruldum  istersen sen başka birisini bul der. Amcaya teşekkür ederek onu uğurladıktan sonra, hala camiden ayrılmamış  olan  cemaat  sohbet ediyorlarken, eli bıçaklı adam bu sefer elindeki kanlı bıçakla camiye girer ve tekrar sorar:
– Aranızda başka Müslüman olan biri var mı? Elindeki bıçak neredeyse kana bulanmış  olduğunu gören cemaat, adamın  yaşlı amcayı kestiğini düşündüğünden korkulu gözlerle hepsi birden,  bir anda cami imamına bakarlar, imam: 
– Cemaate seslenerek ne bakıyorsunuz ula size birkaç rekat namaz kırdırdık diye hemen Müslüman mı olduk? Demuş..

Ayrıca kontrol et

Deli-Fıkraları

Deli Fıkraları

Deli Fıkraları İçerik1 Söndürüverirsen2 Nasıl seversiniz? 3 Direğin sonu4 Tamirci Söndürüverirsen Elinde bulunan cep telefonunun …

Bana Fıkra Anlat

Bana Fıkra Anlat

Bana Fıkra Anlat İçerik1 Yazar 2 Köklü sülale3 Kerrat 4 Hap5 Kulak Yazar Delinin birine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir