10 Binden Fazla Hileci PUBG Mobile üzerinden Banlandı

10.000’den Fazla Hileci PUBG Mobile üzerinden Banlandı

Pubg Corp. Firmasınca geliştirilen ve mobil platformlar üzerinde ücretsiz bir şekilde yayınlanan PUBG Mobile oyununda hileciler kol gezmektedir. Durum böyle olunca da bir bakıma normal oyunculara bıkkınlık gelmiş durumda.

Oyun üzerine yapılan en son güncelleme ile beraber şirket 10.000’den fazla hile kullanan oyuncuların yaklaşık 10 yıllık ban yediklerini açıkladı.

Uzun bir zamandan beri PUBG Mobile oyununu oynayanlar, oyunda hile kullanan kullanıcılardan rahatsız oluyorlardı. Hile kullanan o oyuncular sürekli rapor edilmesine rağmen bir yaptırım uygulanmaması üzerine birçok oyuncunun artık PUBG’yi oynamadıklarını, bu durumun ise çok can sıkıcı bir hal aldığını belirtmektedir.

Bu online oyunların en can sıkıcı taraflarından biride oyun üzerinde çok fazla hile kullanan kişilerin olmasıydı. Genellikle ücretsiz olarak oynanabilen bu oyunlar için hile yapan kişi herhangi bir ücret ödemediğinden hile yapmaktan da bir sakınca görmüyor. Ancak yüksek seviye’de o oyunu oynayan kullanıcılar karşılarında hile ile oynayan bir oyuncu gördüklerinde onun hile yapıp, yapmadığını rahatlıkla anlayabiliyorlar.

PUBG Mobile oyununda bulunan bu hileciler diğer oyuncuların canını o kadar çok sıkmış ki, artık o oyunu oynamamaya başladılar. Konuya net bir çözüm getiremediği için uzun zamandır hileciler oyunda kol geziyordu.

Hal böyle bu duruma daha fazla sessiz kalamayan PUBG Corp. En son yamış olduğu duyuruya göre PUBG Mobile oyununu oynayan 10.000’den fazla hileciyi oyundan uzaklaştırdığını açıkladı ve hile kullanan hesapların hepsinin 2030 yılına kadar yani 10 yıl boyunca banlandıklarını açıkladı.

PUBG oyuna en son gelen güncelleme ile birlikte geliştirici firmanın yapmış olduğu resmi açıklamada: oyuncuların  yapmış olduğu  geri bildirimler doğrultusunda, tek atışta öldüren ve ölen oyuncuların ekranının geçici olarak tersine çeviren yeni bir hile keşfettikleri belirtti.

Önerilen içerik:

GTA Online Ölümsüz Oyuncu Yapma

Ayrıca kontrol et

Maestro Görevi

Overwatch Sigma’nın Maestro Görevi İle Karşımızda

Oyun severlere arada sırada yeni düzenledikleri etkinliklerle oyun oynamalarını sağlayarak kazanabilecekleri türde içerikler sunan Overwatch …

Astralis CS GO Dünya Sıralaması

Astralis, CS:GO Dünya Sıralamasında İlk 10’da Yer Alamadı.

Danimarka’nın en iyi takımları arasında yer alan Astralis, bu sefer CS:GO Dünya Sıralaması içerisinde en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir